Війна

Автовокзал стане бомжом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Залізничники заявляють – їм набридло «квартирування» автовокзалу. Мовляв, терпець увірвався, маєте готове приміщення на Залізничній, переїжджайте. А щоб пришвидшити цей процес, вони йдуть на радикальний крок – 1 квітня приміщення на Привокзальній просто опломбують. Тож перед Великоднем пасажирам просто не буде де купити квитки. Про причини конфлікту «Репортер» запитав у обох сторін.

Володимир Сосна, начальник сектору пасажирських перевезень Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень:

«У 1999 році залізниця на прохання керівництва громади міста Івано-Франківська надала у її власність 0,7 гектара землі зі складськими приміщеннями. Аби в подальшому там зробили автовокзал. Довгий час Івано-Франківський ОПАС (обласне підприємство автобусних станцій) орендує у нас 238 м2 для своїх потреб. Наголошую – орендує. З 2000 року відносини помінялися. Ми стали державним підприємством, вони – акціонерним товариством. Тож ми, мотивуючи тим, що віддали ту землю, стали попереджати їх про розрив договору оренди.

Останнє судове рішення по цій справі винесене Івано-Фран-ківським обласним господарським судом, тож до 1.04.2010 року вони мають звільнити приміщення. Вважаємо, що новий автовокзал на 90 % збудований. Він знаходиться неподалік.

Це конфлікт між залізничним та автомобільним транспортом. Виконавча служба приїде 1 квітня, опечатає приміщення. А люди прийдуть купувати квитки, приїдуть автобуси, перекриють рух, будуть сигналити і показувати пальцем на залізничників – це вони винні, вони нас виганяють! А як же те, що ми віддали 0,7 гектара землі, і те, що терпимо їх… надцять років? Чому стоїть будова, яку доїдає грибок і ніхто туди не переїжджає?

Хочемо на тих звільнених метрах покращити умови праці для своїх квиткових касирів. У нас вже є план – облаштувати кімнати для прийому їжі, побутові приміщення, гардеробні. Ми їх нікому не здамо в оренду, там не будуть шашлики смажити чи пиво продавати.

Ми автовокзал не виганяємо на вулицю. Діємо за принципом – стукайте і вам відкриють. Будемо мовчати, то нічого не зміниться».

Віталій Запухляк, в. о. голови правління ВАТ «Iвано-Франкiвське ОПАС 12699»:

«Справді, зараз є домовленість – останнє відтермінування до 1 квітня. Від львівської залізниці йде інформація, що цього числа звільняється приміщення. А насправді ставиться мета закрити центральний автовокзал області.

Проблема полягає ось у чому – а куди зараз перенести автовокзал? Є звичайні юридичні аспекти, щоб взяти щось в орен-ду, потрібно, щоб на нього була оформлена власність. А папери на новий вокзал не готові. Там при розподілі часток має бути три власника: місто, інвестор і наше підприємство. І тільки після розподілу можна говорити про оренду.

У зв’язку із цим ми неодноразово зверталися до міста, області, львівської залізниці, профільного міністерства, до нового міністра, прем’єра, президента і до старих включно, аби відтермінувати виселення автовокзалу до врегулювання питання з новим місцем.

Перш за все, будемо говорити про наслідки. Чи зникнуть автобуси з Привокзальної? Не зникнуть. Чому? Бо є таке поняття як замовники перевезень. Їх два: наша ОДА (щодо внутрішньо- обласних маршрутів) і державна автотранспортна адміністрація (щодо міжнародних та міжобласних). Є таке поняття як паспорт маршруту, в якому вказана транзитна зупинка – там зазначено центральний автовокзал на вулиці Привокзальній. Ми писали вже про це міністру транспорту: скажіть куди перенести і відповідно перенесіть розклади руху, або посприяйте нам у продовженні оренди.

Скажу відверто, львівська залізниця зайняла антифранківську позицію. Ніхто ж у тому приміщенні не збирається бути вічно, тільки до врегулювання питання.
У четвер я маю зустріч з нашим міністром, і буду це питання піднімати. Якщо всі думають, що місто Івано-Франківськ – це якийсь провінційний центр, на який можна закрити очі, скажу, що це не так. Вважаю, що робити такі речі – зривати транспортний центр області – державна структура (Львівська залізниця – Ред.) не має морального права».


P. S. Будемо сподіватися, що сторони таки знайдуть правильне рішення цієї проблеми. Адже 1 квітня припадає саме на Страсний тиждень. Коли люди чи не найбільше їздять автобусами – кожен хоче бути на свята удома. І ще одне – на Страсний тиждень прийнято бути терпимим і прощати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.