Відео Люди

У Франківську з собаками-переселенцями з гарячих точок працює зоопсихолог (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Тварини відчувають війну і бояться не менше за людей. Франківка Ліна Якібчук взялася допомагати собакам, яких привезли з гарячих точок України.

Вже понад три тижні зоопсихолог опікується дворічною Одрі з Білої Церкви. Вдома, неподалік її вольєру розірвався снаряд. Тож собака, каже дівчина, боялась буквально всього, що її оточує, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

працює зоопсихолог новини Івано-Франківська

Зараз Одрі почувається найбезпечніше зі своїми господарями та Ліною. І зовсім не підпускає до себе інших людей. Та попри велику роботу, каже зоопсихолог, вона ще досі лякається різких рухів і щосили тікає з прогулянок до тимчасового дому.

Читайте також: Кінець пандемії? Куди подівся коронавірус на Прикарпатті й у світі

Ми вже почали виходити разом гуляти, – говорить зоопсихологиня Ліна Якібчук. – Я беру свою собаку, аби Одрі брала з неї приклад і відчувала її спокій. З самого початку ми займалися тільки всередині, аби мінімізувати її боязнь до шумів, до звуків, до людей.

Разом з переляканою Одрі до Івано-Франківська її господарі привезли ще трьох собак. Для себе, кажуть, брали мінімум речей, а от для своїх улюбленців встигли зібрати все необхідне. Так, аби вони могли швидше звикнути до нового місця.

У нас машина маленька і дуже хвилювали, аби вони самі розмістилися, – говорить власниця собаки, пані Тетяна. – Трьох собачок ми везли у боксах, а ще одну я всю дорогу тримала на руках. Вони усі вели себе тихенько й слухалися.

Стрес у вихованців явище досить часте, особливо під час війни, коли тварини чують сирени чи вибухи. Тож тривогу, каже Ліна Якібчук, вони відчувають вдвічі сильніше. І розпізнати це допоможуть характерні сигнали тіла улюбленця – фізіологічні та поведінкові.

Читайте: Ніхто не вірив, що ми доїдемо. Як Наталя Песоцька вивезла з-під обстрілів до Франківська 30 дітей

Собака дуже часто опускає хвіст, може зажати його між задні лапки, – пояснює зоопсихологиня. – Вона може зажимати вушка, може припадати на передні лапки. Часто купольно вигинають спину. Це така собі мова тіла собаки, яка сигналізує, що вона чогось боїться.

Реагувати на такі сигнали, радить зоопсихолог, негайно. Адже наслідки стресу для тварин можуть бути серйозними.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.