Соціум

Руслан Марцінків: Працюємо над тим, аби громада мала свій спортзал для тяжкопоранених бійців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 17 квітня члени івано-франківської ГО «Полюби долю» проводять регулярні реабілітаційні тренування у тренажерному залі Аnimal gym. Цю організацію ветеран війни, майор Нацгвардії, радник міського голови Юрій Гапончук створив для заохочення поранених фронтовиків до заняття адаптивним спортом. Окрім тренувань у залі, вони відвідують також заняття зі стрільби з лука.

Надалі у планах громадської організації — поїздки на всеукраїнські та міжнародні змагання серед військових з тяжкими пораненнями.

Руслан Марцінків: Працюємо над тим, аби громада мала свій спортзал для тяжкопоранених бійців

Тренує цих бійців ветеран війни Артем Жицький. Він до повномасштабного вторгнення московії в Україну працював в одному із столичних спортзалів. Після поранення повернувся до тренерської роботи, але вже в межах реабілітації побратимів.

З ними дуже цікаво працювати. Навіть не через те, що мають якісь специфічні проблеми, і кожному треба давати якісь специфічні вправи, а тому, що це люди, в яких є ціль, які не зламалися, які мають азарт… Їх через рік чекає чемпіонат світу, вони до нього готуються. І я буду дуже радий їм у цьому допомогти, — каже тренер-реабілітолог Артем Жицький.

Читайте Руслан Марцінків: Найприємніше в поїздках на передову – особисто подякувати землякам

Тут розвантажуєшся від буденности, займаєшся саморозвитком, своїм тілом. Бо здорове тіло – здорова душа. Я думаю, фізична терапія — відсотків 60 успіху, з хорошим психологом позайматися — ще 30. А все решта — це вже ставлення, лікарі…, — каже 22-річний боєць НГУ Богдан Івасишин, який понад рік тому втратив у бою кінцівку й нині прагне повернутися до армії.

Читайте Руслан Марцінків: Хочемо, щоб молодь могла реалізуватися в Івано-Франківську

Спорт, позитивні емоції, спілкування з побратимами – що може бути кращим для реабілітації фронтовиків після поранення? У Франківську вони безкоштовно займаються з тренером-реабілітологом. Таку ініціативу запропонував мій радник з питань доступности, майор НГУ Юрій Гапончук, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – Дякую власникам клубу Animal Gym, що пішли нам назустріч, аби фронтовики могли займатися в цьому новому чудовому залі. Ми працюємо над тим, аби міська громада для такої мети мала свій спортивний зал. Приміщення для цього є на стадіоні «Рух». Хочемо його відремонтувати, і цей простір у 320 квадратних метрів служитиме для реабілітації тяжкопоранених бійців за допомогою спорту, що є одним із найкращих способів для їх повернення до повноцінного життя.

Радник міського голови Юрій Гапончук також активно займається вирішенням проблеми доступности міста для маломобільних людей. Обійшовши місто, ветеран розробив карту маршрутів, за якими найчастіше пересуваються поранені бійці під час лікування в обласному центрі. Для них вже облаштовані доступні тротуари неподалік обласної клінічної лікарні. До кінця року заплановані ще п’ять таких маршрутів – від лікарень до середмістя.

А сам Юрій Гапончук, який втратив на фронті ногу, нині є одним із найактивніших серед франківських ветеранів війни і навіть грає за львівську футбольну команду ветеранів з ампутаціями «Покрова АМП». Команда виступає в чемпіонаті Польщі за відсутности такої першости в Україні.

Записатися до ГО «Полюби долю» може будь-який поранений військовий, який бажає проходити реабілітацію через заняття спортом. Контакти організації — на її сторінці в соцмережі Facebook.

Мирослав Стефанців

На правах реклами

Читайте Руслан Марцінків: Місто взяло на себе левову частину витрат добровольчого шпиталю

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.