З минулого тижня у більшості шкіл Франківська, попри червону зону, відновилося навчання для учнів 5-11 класів.
П’ять ліцеїв ще залишаються на дистанційному, пише Репортер.
Допомогла ВООЗ
З 8 листопада вступив у дію порядок відсторонення освітян, які відмовилися вакцинуватись. Такі вчителі не могли працювати навіть дистанційно. Того ж дня стало відомо про відсторонення 76 невакцинованих працівників освіти у Франківську та кількох вчителів, які мали підроблені сертифікати.
11 листопада омбудсвумен Людмила Денісова оприлюднила свою позицію щодо дистанційного навчання у школах. Вона звернулася до міністерств освіти та охорони здоров’я, аби там переглянули умови навчання в переліку протиепідемічних заходів.
За словами Денісової, на той момент за дистанційною формою навчання в Україні працювало 7,3 тисячі шкіл – 51 % від загалу. При цьому не всі діти мають технічну змогу навчатися онлайн. Тож вона посилалася на рекомендацію ВООЗ не закривати школи, а дотримуватися в них протиепідемічних заходів.
Нагадаємо, що заклади освіти можуть працювати в червоній зоні карантину, якщо 100 % працівників щеплені двома дозами від COVID-19. І адміністрації шкіл спільно з батьками самі можуть приймати рішення щодо відновлення очного навчання у кожному з навчальних закладів. Втім, за парти ніхто не поспішав.
Читайте також:
До школи – раз на тиждень. Як живуть люди у високогірному селі в Карпатах, куди немає дороги (ВІДЕО)
16 листопада на оперативній нараді міський голова Руслан Марцінків підтримав ідею відновити навчання в школах.
«Уже майже всі працівники провакциновані, а не вакциновані – відсторонені. Дав доручення, щоб за цієї умови, де 100 % вакцинованих, 5-11 класи вийшли на навчання. Дітям вже давно пора навчатись в очному форматі», – сказав Марцінків.
Тож у 13 школах громади діти сіли за парти з 18 листопада. А вже 19 листопада з’явилася і публічна позиція МОЗ та МОН з рекомендацією відкрити школи з дотриманням протиепідемічних заходів.
З 22 листопада офіційно мали б повернутися за парти усі учні. Але реалізувати це виявилося складніше, ніж відправити усіх вчитись онлайн.
Пандемія проти ремонтів
Як повідомили у мерії, цього тижня до навчання повертається 41 навчальний заклад. Ще вісім змушені чекати. У двох ліцеях – № 11 та № 12 все ще замінюють системи опалення за програмою НЕФКО. Хоча на початку опалювального сезону були обіцянки, що на це потрібно не більше двох тижнів.
У ліцеї № 12 заміна батарей розпочалася ще 1 листопада. За інформацією УКБ, оприлюдненою 15 листопада, у ліцеї імені Чорновола після заміни старих віконних конструкцій приступили до відновлення внутрішніх відкосів. У ліцеї № 12 демонтували стару систему опалення, виконали підготовчі роботи та приступили до встановлення нових труб і радіаторів опалення. Станом на 22 листопада роботи ще тривають – прокладають труби.
До теми:
Блокчейн для дитсадка. У Франківській громаді дітей до ДНЗ реєструватимуть онлайн
Згідно із графіком поставок, усі роботи планують завершити до 30 грудня. Окрім заміни батарей, заплановано монтаж теплового пункта, заміна вікон і вхідних дверей, відновлення відкосів та перевірка системи.
У ліцеї № 11 заміна опалення розпочалася 25 жовтня. Тут, згідно з графіком, ремонтні роботи триватимуть до 30 червня наступного року. Наразі через ремонтні роботи за програмою НЕФКО з понеділка, 22 листопада, частина класів переведена на навчання до ліцею № 23.
Діти тих початкових класів, де на батьківських зборах не захотіли переходити до інших ліцеїв, залишаються на дистанційці.
«Діти навчаються в сусідніх ліцеях – № 21, № 7 та № 23. В ліцеї № 11 роботи справді заплановані до червня, але заміна системи опалення триватиме до грудня. Потім учні зможуть повернутися на навчання, – говорить заступниця міського голови Вікторія Дротянко. – Інші роботи, такі як заміна вікон та рекуператорів дозволяють навчатися дітям. Це буде відбуватися як, наприклад, у школі-садку № 6 – діти відвідують садок і паралельно там йде утеплення по НЕФКО. У ліцеях № 11 і № 12 до грудня мають закінчити встановлення системи опалення, і учні зможуть повернутися до навчання».
У ліцеях № 19, № 23 та ліцеї імені Чорновола дистанційка продовжується через те, що немає 100 % вакцинації двома дозами. За словами директора департаменту освіти Ігоря Максимчука, цього тижня освітяни цих ліцеїв мають завершити вакцинацію, і з понеділка діти цих трьох ліцеїв вийдуть на очне навчання.
Треба спостерігати
«Згідно з постановою Кабінету Міністрів, у червоній зоні можуть працювати навчальні заклади, які мають 100 % вакцинованих працівників. Якщо раптом буде нова постанова з вимогами, тоді можна буде говорити про іншу форму навчання, – каже Вікторія Дротянко. – Якщо стан захворюваності дітей буде перевищувати критичну позначку, тоді за рекомендацією медиків ми можемо перевести школу на дистанційку. Поки такої потреби немає».
За її словами, станом на 19 листопада у громаді хворіла 31 дитина і 26 освітян. На самоізоляції були 11 класів.
В області теж ситуація непроста. За інформацією Віктора Кімаковича, директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА станом на понеділок, 22 листопада, на Прикарпатті провакцинували 95 % освітян. Від роботи відсторонили 373 працівників шкіл, з них педагогів – 186. Очне навчання відбувається у 175 школах, у 429 – продовжується дистанційне. На самоізоляцію відправилися 130 класів, на COVID-19 хворіють 204 учні та 146 освітян.
Більше десяти шкіл не зможуть відновити очне навчання через не підписані угоди про забезпечення газом.
Станом на 23 листопада у Франківській громаді вакциновані 1547 учнів, з них двома дозами – 418.
«Серед дітей за останній тиждень є незначне зниження захворюваності. Якщо минулого тижня було 390 дітей, то зараз 290, – говорить Тетяна Джус, заступниця директора «Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗ України». – Питома вага школярів становить 85 %. Зараз діти пішли до школи, напевно, показник буде вищим. Найбільше хворих дітей у Івано-Франківському та Коломийському районах: 2761 та 1305 дітей. За останню добу було лише сім випадків, але це ще ні про що не говорить, бо раніше було й по 50. Треба спостерігати і за можливості вакцинувати дітей».
З 12 до 14 років дітей вакцинують за погодженням батьків, а після 14 років вони можуть приходити на вакцинацію самостійно.
Comments are closed.