Соціум

Як підтримати військовослужбовців, що пройшли війну?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Психологічна допомога військовослужбовцям є надзвичайно важливою, особливо для тих, хто пережив війну або воєнні конфлікти.  Виклики, з якими стикаються військові, надзвичайно складні та відображаються на їхньому психічному здоров’ї. Стан психічного добробуту військовослужбовців значно гірший, ніж серед решти населення. Вони стикаються з різними формами тривоги, великими депресивними розладами та іншими психічними проблемами удвічі частіше, ніж цивільні громадяни. Це викликає серйозні турботи щодо їхнього добробуту та потребує надання належної психологічної підтримки та допомоги. Як психологічно підтримати військових: поради на Платформі Sunshine At Home підкажуть як ефективно та якісно надати допомогу тим, хто сьогодні цього найбільше потребує. 

Як підтримати військових, що пройшли війну?

Психологічна підтримка військових має стати фокусом у сучасному суспільстві як серед звичайних людей, так і психологів і психотерапевтів.  Надання їм адекватної допомоги є не лише моральним обов’язком, але й ключовою умовою для їхнього успішного відновлення та повернення до повсякденного життя. Психологи, психіатри та інші фахівці у галузі ментального здоров’я грають важливу роль у цьому процесі, допомагаючи військовим пережити травми та знайти новий баланс.

Якщо ви не знаєте як підтримати військового, радимо дослухатися до таких порад:

  1. Висловлюйте подяку та визнання: важливо висловлювати вдячність за їхню службу та жертви. Відчуття визнання може мати позитивний вплив на їхнє самопочуття. 
  2. Виявляйте інтерес до їхнього досвіду: важливо запитувати про їхні враження та досвід, але робити це необхідно з урахуванням їхнього комфорту. Деякі ветерани можуть бути готові до розповіді, інше – менше. 
  3. Створюйте безпечне середовище для спілкування: бажано уникати тем, які можуть викликати травматичні спогади. Замість цього, слід концентруватися на позитивних аспектах та майбутніх планах. 
  4. Надавайте психологічну допомогу: якщо відчуваєте, що ветеран може потребувати допомоги, не соромтеся рекомендувати консультування чи підтримку фахівців. 
  5. Фасилітуйте соціальну інтеграцію: допомагайте їм відновити зв’язки з сім’єю, а також з іншими ветеранами, які можуть розуміти їхні переживання.
  6. Надавайте інформаційну підтримку: допомагайте їм знаходити ресурси та програми, призначені для ветеранів, які можуть надавати допомогу в різних аспектах життя. 
  7. Сприяйте участі в соціальних заходах: підтримуйте їхню участь у громадських та соціальних подіях, що може сприяти створенню нових соціальних зв’язків та відновленню нормального життя. 
  8. Забезпечуйте доступ до медичної допомоги: переконайтеся, що вони мають доступ до медичної допомоги та можливості отримання необхідного лікування.  

Важливо враховувати індивідуальні потреби та виражені ветеранами уподобання щодо різних видів підтримки. Важливо бути відкритим, розуміючим і терплячим партнером для спілкування та допомоги в їхньому процесі відновлення. 

Якщо ви бажаєте навчитися як ефективно та правильно надавати психологічну допомогу військовослужбовцям, ветеранам та їх сім’ям, а також іншим постраждалим від воєнних дій радимо долучитися до навчання на Платформі SunshineAtHome.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.