З початку війни в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі на світ з’явилося понад 600 малюків. Більше сотні з них народили тимчасово переселені матері. Жінкам, що переїхали до Франківська із зони бойових дій, в ОПЦ представники швейцарського Червоного Хреста передали дитячі візки.
Про це повідомляють у Івано-Франківській обласній держадміністрації, пише Репортер.
Дитячі візки породіллям-переселенкам передали директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко та голова Івано-Франківської обласної організації Товариство Червоного Хреста Валерій Старченко.
Це не просто допомога жінкам, яких війна застала «при надії». Це твердження того, що навіть в умовах воєнного стану ніхто не залишиться на одинці зі своїми проблемами та викликами, – говорить Ігор Дмитренко. – Завдяки постійній співпраці департаменту з волонтерами та партнерами, це вже не перша поставка гуманітарних вантажів у лікувальні заклади області та для внутрішньо переміщених осіб зокрема.
Нагадаємо, для жінок, які переїхали до Франківська з зони бойових дій, і поступають до ОПЦ з одним рюкзачком є сформовані рюкзачки допомоги. Там – халат, капці, спідня білизна для жінки, одяг для малюка. За потреби породіллям можуть надати речі особистої гігієни.
Читайте також: Пологи в час війни. Як у Франківському ОПЦ народжують під повітряні тривоги (ФОТО)
З початку повномасштабного вторгнення 142 тисячі людей, що рятувалися від війни, зареєструвалися на Прикарпатті. На їх потреби з державного бюджету виділили 410 мільйонів гривень допомоги. Таким чином, 63 тисячі сімей отримали виплати у сумі 2000 гривень на одного дорослого та 3000 гривень – на дітей.
Понад 1800 ВПО вже звернулися до центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні. 637 осіб – зареєструвалися, 300 – влаштувалися на роботу.
Нагадаємо, що в Івано-Франківській області планують звести близько 100 000 м² житла для внутрішньо-переміщених осіб. Квартири для ВПО надаватимуть з ремонтом і мінімальним оснащенням – технікою і меблями. Також розглядається можливість викупу уже готових квартир.
У прикарпатській Держпродспоживслужбі також пояснили, як платити за комуналку під час війни. Згідно з постановою Кабміну, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється нарахування та стягнення штрафів, пені, інфляційних нарахувань. А також – процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги.
Comments are closed.