Соціум

У Франківському ОПЦ породіллі з зони бойових дій отримали дитячі візки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З початку війни в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі на світ з’явилося понад 600 малюків. Більше сотні з них народили тимчасово переселені матері. Жінкам, що переїхали до Франківська із зони бойових дій, в ОПЦ представники швейцарського Червоного Хреста передали дитячі візки.

Про це повідомляють у Івано-Франківській обласній держадміністрації, пише Репортер.

Дитячі візки породіллям-переселенкам передали директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко та голова Івано-Франківської обласної організації Товариство Червоного Хреста Валерій Старченко.

Це не просто допомога жінкам, яких війна застала «при надії». Це твердження того, що навіть в умовах воєнного стану ніхто не залишиться на одинці зі своїми проблемами та викликами, – говорить Ігор Дмитренко. – Завдяки постійній співпраці департаменту з волонтерами та партнерами, це вже не перша поставка гуманітарних вантажів у лікувальні заклади області та для внутрішньо переміщених осіб зокрема.

Новини Івано-Франківська

Нагадаємо, для жінок, які переїхали до Франківська з зони бойових дій, і поступають до ОПЦ з одним рюкзачком є сформовані рюкзачки допомоги. Там –  халат, капці, спідня білизна для жінки, одяг для малюка. За потреби породіллям можуть надати речі особистої гігієни.

Читайте також: Пологи в час війни. Як у Франківському ОПЦ народжують під повітряні тривоги (ФОТО)

З початку повномасштабного вторгнення 142 тисячі людей, що рятувалися від війни, зареєструвалися на Прикарпатті. На їх потреби з державного бюджету виділили 410 мільйонів гривень допомоги. Таким чином, 63 тисячі сімей отримали виплати у сумі 2000 гривень на одного дорослого та 3000 гривень – на дітей.

Понад 1800 ВПО вже звернулися до центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні. 637 осіб – зареєструвалися, 300 – влаштувалися на роботу.

Нагадаємо, що в  Івано-Франківській області планують звести близько 100 000 м² житла для внутрішньо-переміщених осіб. Квартири для ВПО надаватимуть з ремонтом і мінімальним оснащенням – технікою і меблями. Також розглядається можливість викупу уже готових квартир.

У прикарпатській Держпродспоживслужбі також пояснили, як платити за комуналку під час війни. Згідно з постановою Кабміну, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється нарахування та стягнення штрафів, пені, інфляційних нарахувань. А також – процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги.

Читайте також: Тривога під час вистави. Як працюють франківські театри і кінотеатри після сирени
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні