Соціум

У прикарпатській Держпродспоживслужбі пояснили, як платити за комуналку під час війни

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області роз’яснило, як оплачувати житлово-комунальні послуги під час воєнного стану.

Згідно з постановою Кабміну, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється нарахування та стягнення штрафів, пені, інфляційних нарахувань. А також – процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги, пише Репортер.

Держпродспоживслужбі новини Івано-Франківщини

Крім того заборонене припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

У випадку, якщо ви не зможете виконувати зобов’язання з оплати житлово-комунальних послуг в період військового стану – неустойки (штрафи, пені), інфляційні нарахування, проценти річні не будуть нараховуватись. Тобто після закінчення військового стану у вас буде існувати «чистий» борг, що буде складатись лише з самих нарахувань, – пояснюють у Держпродспоживслужбі.

“Нові” вулиці Франківська. Михайла Мулика (ФОТО)

Чи можуть відключити комунальні послуги за несплату?

Навіть якщо ви не будете сплачувати за житлово-комунальні послуги в період воєнного стану – всі послуги будуть надаватись в повному обсязі.

Отже, з аналізу даних нормативно-правових актів слідує, що «форс-мажор» не звільняє від сплати за житлово-комунальні послуги, їх все одно потрібно буде сплатити, – кажуть в управлінні. – Виключення можуть бути лише на підставі нормативно-правових актів (постанов, рішень) про списання заборгованості, прийняття яких, наразі обговорюється щодо певних регіонів країни.

У разі порушення прав споживачів житлово-комунальних послуг, можна звернутися із заявою до Головного управління  Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за адресою: вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ.

Або надіслати заяву зручним способом: поштою, електронною поштою або через сайт управління. Контактний телефон 0342-559617.

Насильство у час війни. Як у Франківську допомагають місцевим і приїжджим рятуватися від домашніх тиранів

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні