Соціум

З 24 лютого на Прикарпатті виділили 410 мільйонів допомоги для ВПО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З початку повномасштабного вторгнення 142 тисячі людей, що рятувалися від війни, зареєструвалися на Прикарпатті. На їх потреби з державного бюджету виділили 410 мільйонів гривень допомоги. Таким чином, 63 тисячі сімей отримали виплати у сумі 2000 гривень на одного дорослого та 3000 гривень – на дітей.

За словами голови обласної військової адміністрації Світлани Онищук, з перших днів війни соціальна сфера Івано-Франківщини працює у посиленому режимі. Регіон став прихистком для сотень тисяч людей, корті постраждали від російських окупантів. Для координації прийому людей, їх поселення та надання речей першої необхідності при обласній державній адміністрації створено центр із надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Понад 1800 ВПО вже звернулися до центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні. 637 осіб – зареєструвалися, 300 – влаштувалися на роботу.

Нагадаємо, що в  Івано-Франківській області планують звести близько 100 000 м² житла для внутрішньо-переміщених осіб. Квартири для ВПО надаватимуть з ремонтом і мінімальним оснащенням – технікою і меблями. Також розглядається можливість викупу уже готових квартир. Всі квартири перебуватимуть у державній власності. Після того, як буде відновлено будинки переселенців у містах, де вони жили, ці квартири надаватимуть військовим та тим, хто у черзі.

А у Коломийській громаді переселенці та місцеві можуть отримати допомогу – порося або 10 курей. Важливою умовою є наявність земельної ділянки не менше 20 соток. Також при наявності худоби є можливість отримати корм для неї.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні