Соціум Фото

Гуцульськими стежками. Як знайти місця сили в Карпатах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно у Верховині на Івано-Франківщині презентували книгу «Де серце птахом рветься в небо», в якій зібрані авторські екскурсії Павли Рашковської.

Які з них найбільш популярні, чи варто в Карпатах шукати мольфарів та які стежки ведуть до місць сили, Укрінформ запитав у авторки видання.

Старий і новий світ в Карпатах

Павла-Парасковія Рашковська взялася за роботу екскурсовода 20 років тому. Зізнається, на початках це було її хобі й улюблена справа. Пізніше вона захопилася туристичною рубрикою, яку вела на одному з місцевих сайтів. Натхнення до праці їй додавали «лайки» під кожною публікацією, а бажання розвиватись у цій темі прийшло тоді, коли зрозуміла, що її тексти вже використовують гіди, які привозять на Верховинщину великі групи туристів.

«За 10 років я зібрала фактично увесь матеріал до книги. Донька допомагала редагувати, а я увесь час щось переставляла, зшивала, друкувала і робила усілякі буклети. Коштів на повноцінну книгу, про яку думала постійно, не вистачало. Не було ще й цікавих фотографій», – зізнається Павла Онуфріївна.

І ось нарешті Павла Рашковська разом зі своєю донькою Оленою презентували екскурсійний путівник для гостей Верховинщини, які хочуть пізнати справжню Гуцульщину. Родина, яка займається ще й музейною справою, бо приймає туристів у Музеї галЄрії традицій та обрядів, видала книгу власним коштом.

«Я навіть не рахувала, скільки тут екскурсій описано. Приблизно 25 подорожей Верховинщиною. Також тут розроблені тури вихідного дня, забави, зібрані розповіді про Святвечір, Різдво, Великодні та Йорданські традиції, про особливості гуцульської кухні, описані різні майстер-класи. На один із них, «Викуй підкову на щастя», мене наштовхнули туристи з Одеси. Одесити дуже люблять підкови. На Гуцульщині підкову не вважають оберегом «на щастя». Тут цим оберегом є свячена вода, зілля. Втім у нас є ковалі, про яких можна розповідати просто магічні історії», – зауважує Павла Рашковська.

Вона стверджує, що книгу написала для туристів, зважаючи на всі їхні смаки. Є поради і для тих, хто хоче піднятися в гори, і для тих, хто приїхав на гриби та ягоди, чи «зарядитись» у мольфарів і цілителів, чи пізнати місця сили в Карпатах.

Шукаємо мольфара

Розпочати знайомство з Гуцульщиною Павла Рашковська радить з оглядової екскурсії «Золоте кільце Верховини». Тут – історія селища, духовність, Карпати, їх флора і фауна. Завершується екскурсія в музеї гуцульських музичних інструментів та гуцульської музики Романа Кумлика (гуцульський музикант-віртуоз, який проживав у Верховині, – авт.).

«Друга екскурсія, яку я пропоную, то подорож на оглядову вежу. Якщо туди йдуть діти чи студентська молодь – то це квест. Інколи навіть дорослі хочуть щось пошукати. Це – екскурсія на гору Швейково», – каже Павла Рашковська.

Більше читайте на Укрінформ.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.