Політика

Неефективний «Електроавтотранс»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У зв’язку з економічною кризою, яка з’їдає реальні доходи та заощадження простих громадян, актуальним як ніколи в умовах міста є питання забезпечення їх міським транспортом. Основним підприємством, що виконує роль соціального транспорту у м.Івано-Франківську є ДКП “Електроавтотранс”, однак останнім часом воно втрачає свої позиції на ринку пасажирських перевезень.

Для встановлення причин зменшення обсягів перевезень та факторів, які спричиняють дану ситуацію, КРУ в Івано-Франківській області проведено аудит фінансово-господарської діяльності ДКП “Електроавтотранс” за 2007-2008 роки та І півріччя 2009 року.

В ході аудиту встановлено, що починаючи з 2000 року кількість перевезених підприємством платних пасажирів зменшилась у 2,3 раза.
Основними причинами зменшення обсягів наданих послуг є підвищення рівня конкуренції зі сторони інших перевізників та неоновлення автобусно-тролейбусного парку підприємства, що негативно впливає на якість наданих послуг.

Так, за даними відділу транспорту та зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради для здійснення пасажирських перевезень у місті діє 9 тролейбусних маршрутів та 55 автобусних маршрутів, із них 2 автобусні маршрути обслуговуються ДКП “Електроавтотранс”.

Аудитом встановлено, що із діючих 54 автобусних маршрутів, що обслуговуються іншими перевізниками, 5 маршрутів дублюють маршрути руху тролейбусів на 100%, 14 маршрутів — від 75 до 100%, 22 маршрути — від 50 до 75%, 12 маршрутів — від 25 до 50% і тільки 1 маршрут — до 25 %. Внаслідок дублювання іншими перевізниками окремих ділянок маршруту на всіх маршрутах руху тролейбусів Підприємство втратило розрахунково платних пасажирів у 2007 році в кількості 5419,5 тис. осіб та у 2008 році 5894,3 тис.осіб, що призвело до втрати доходів відповідно на суму 3272,0 тис.грн. та 4420,7 тис.грн.

Слід зазначити, що з 46 тролейбусів, які перебувають на балансі підприємства, 54% експлуатуються більше як 20 років, тоді як нормативний термін експлуатації для тролейбусів становить 15 років.

Вищенаведене свідчить про те, що рухомий склад тролейбусів потребує значного оновлення, яке не здійснюється через відсутність джерел фінансування (кошти місцевого та державного бюджетів) та власних обігових коштів.

Прес-служба КРУ в Івано-Франківській області.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.