Люди

Високі грядки для дачі: переваги, що можна вирощувати і рекомендації по виготовленню

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Високі грядки на дачі дозволяють зібрати відмінний урожай. Спробуємо розібратися в чому їх переваги перед звичайним методом посадки. Після прочитання цієї статті рекомендуємо ознайомитися з інформацією від Green Design на тему “Як зробити високі грядки для дачі своїми руками” з покроковим керівництвом і фотографіями.

У чому перевага високих грядок

Метод посадки має багато переваг. Надає дачникам можливість вирощувати садові культури в не особливо сприятливих місцях. Наприклад, якщо на дачній ділянці підгрунтові води розташовуються занадто високо, метод посадки вирішить проблему надмірної вологості.

Крім вирішення проблеми з перезволоженням з’являється можливість висаджувати рослини набагато раніше, і в більш ранні терміни збирати урожай. Підняті посадки краще прогріваються, адже обігрів проводиться з усіх боків.

Які культури краще вирощувати на високих грядках

Конструкція підійде для вирощування будь-яких культур. Однак в перший рік, коли закладена органіка активно розкладається, краще висадити особливо теплолюбні рослини:

  • огірки;
  • баклажани;
  • салат;
  • ревінь.

Добре буде розвиватися і плодоносити полуниця, вона вважає за краще близькість до сонця. У зимову пору коренева система рослини буде надійно захищена від морозів.

Основні рекомендації

Встановити конструкцію не складно. Головне, це визначитися з:

  • розміром;
  • місцем розташування.

Висота повинна становити не менше 15 см. У більш високих грядках зручно вирощувати коренеплоди. Щоб уберегти посадки від набігів кроликів та інших гризунів рекомендуємо підняти посадку на висоту до 130 см.

Для забезпечення гарної врожайності необхідно правильно підібрати місце для городу, воно повинно бути сонячним, і захищеним від протягів. Оптимальним вибором вважається область поряд з гаражем, сараєм. Будівлі захистять рослини від вітру і протягів.

Наповнення грядок

Особливо відповідально необхідно поставитися до наповнення грядок. Наповнення складається з декількох шарів. Першим шаром йде дренаж. Як дренаж можна використовувати дрібні гілки, кору дерева, стружку. Потім закладаються добрива, кращий варіант – перепрілий гній. Верхній шар – родюча земля. Її склад залежить від роду вирощуваних рослин. Шар землі не повинен бути менше 10 см.

З якого матеріалу виконати монтаж

Конструкція високих грядок не складна. Каркас пристрою можна виконати з самих різних матеріалів:

  • пластика;
  • шиферу;
  • дощок;
  • колод;
  • інших матеріалів наявних під рукою.

Робити каркас краще з екологічних матеріалів. Фото конструкцій, виконаних з різних матеріалів, можна знайти в інтернеті. При виборі дерев’яних складових, їх необхідно обробити спеціальним просоченням, особливо поверхні, що контактують з грунтом. Вибрані елементи з’єднують між собою за допомогою пазів, куточків, інших видів кріплень. У підсумку виходить якийсь каркас. Для надання каркасу більш презентабельного вигляду, його можна пофарбувати з зовнішньої сторони.

Деякі дачники воліють насипні грядки, але вони мають деякі недоліки, основний з яких – нестійкість до дощу і вітру.

Зробити високі грядки своїми руками не складно. Потрібне бажання, трохи фантазії і винахідливості. Сподіваємося наша стаття допоможе вам добитися більшої врожайності на дачній ділянці.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.