Люди

Сотенному УПА Мирославу Симчичу вручили «Золоту Зірку» Героя України (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У четвер, 10 листопада, легендарному сотенному УПА Мирославу Симчичу вручили відзнаку Героя України – орден «Золота Зірка».

Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, пише Репортер.

Сотенному УПА Мирославу Симчичу вручили «Золоту Зірку»

Мирослав Симчич – український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, незламний політв’язень. Кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги».

Легендарний воїн УПА провів в ув’язненні понад тридцять років за те, що не хотів покаятися перед радянською владою. Вийшов на волю у 1985 році. Реабілітований лише у 2017 році.

До теми: Дитинство, табори і трохи містики. Як Любов Загоровська збирала спогади повстанців для книжки “Моя УПА”

Однією з найуспішніших військових операцій під його проводом став бій за Космач. Сотня під командуванням Мирослава Симчича розгромила три сотні НКВДистів.

Сотенному УПА Мирославу Симчичу вручили «Золоту Зірку»

Історія його нелегкого життя лягла в основу книги Михайла Андрусяка «Брати грому» та основою третього фільму циклу «Жива УПА. Я не з неба».

14 жовтня, у День захисника та захисниці, а також у день відзначення 80-ої річниці створення Української повстанської армії, Президент України Володимир Зеленський присвоїв Мирославові Симчичу звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». Це нагорода за героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні Української державності, багаторічну плідну громадську діяльність.

Сотенному УПА Мирославу Симчичу вручили «Золоту Зірку»

Сьогодні я особисто завітала до пана Мирослава, щоб вручити йому державну нагороду та подякувати за його героїзм та звитяги, що є прикладом для наших сьогоднішніх воїнів. Натомість маю тепер ще одну важливу місію – передати книги Михайла Андрусяка «Брати грому» з підписом легендарного сотенного УПА Президенту України Володимирові Зеленському, – йдеться у повідомленні.

Також Онищук додає, що познайомилася з дружиною легендарного воїна – пані Раїсою, яку Мирослав Симчич все життя ніжно називає «серденько». Пані Раїса планує видати книгу «Співає Кривоніс», у якій містилися б усі давні українські патріотичні пісні, які любить співати наш легендарний воїн. До речі, улюблена пісня пана Мирослава «Ой горе тій чайці, чаєчці небозі».

Подружжя разом прожило нелегке життя. Виховали двох синів Ігоря та Мирослава, один з яких зараз гідно наслідує батька та бореться за нашу незалежність у цій жорстокій війні.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.