Люди

Науковиця з Прикарпатського університету отримала премію НАН України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Науковиця кафедри біохімії і біотехнології Прикарпатського національного університету Ольга Стрільбицька нагороджена премією Національної академії наук України для молодих учених закладів вищої освіти.

Про це повідомили на сторінці кафедри біохімії і біотехнології Прикарпатського національного університету у мережі Facebook, пише Репортер.

Прикарпатського університету новини Івано-Франківська

Маємо приємну звістку! Наша співробітниця, кандидатка біологічних наук Ольга Стрільбицька удостоєна премії Національної академії наук України для молодих учених закладів вищої освіти за найкращі наукові роботи. Конкурс на отримання премії був оголошений в кінці 2021 року, і от нещодавно стало відомо про результати цього конкурсу. Офіційне нагородження переможців відбудеться після завершення воєнного стану в Україні, – повідомили на кафедрі.

Читайте також: Тепловізор за сердечка. Як українці у США завзято працюють на перемогу (ФОТО)

На конкурс Ольга Стрільбицька представила наукову роботу “Роль сигнальної системи TOR/IS ТА MYC у стовбурових клітинах кишківника у регуляції фізіолого-біохімічних процесів у мушок-дрозофіл”.

Робота стосується дослідження сигнальних шляхів у регуляції функціонування стовбурових клітин кишківника, що позначається на харчовій поведінці, репродуктивній активності, стійкості до стресів, метаболізмі та тривалості життя плодових мух дрозофіл. Результати роботи доповнюють і поглиблюють уявлення про стовбурові клітини кишківника та роль сигнальних шляхів у цих клітинах у контролі метаболізму та фізіологічного стану всього організму.

Встановлені молекулярні механізми цих процесів можуть бути враховані при використанні плодової мушки як моделі для дослідження шляхів оптимізації гомеостазу кишківника (наприклад обмеження дисплазії, але забезпечення достатнього рівня регенерації пошкоджених тканин) як ефективної стратегії продовження тривалості життя.

Читайте: Насильство у час війни. Як у Франківську допомагають місцевим і приїжджим рятуватися від домашніх тиранів

За тематикою дослідження авторкою опубліковано 9 наукових праць, з яких чотири експериментальні статті, а також три оглядові статті. Результати представлені на міжнародних конференціях.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.