Громадська організація “Фундація DEJURE” відзначила суддю Апеляційного суду Івано-Франківської області Андрія Малєєва за чесну позицію щодо проблем судоустрою та за конкретні пропозиції, які допоможуть змінити ситуацію в судах.
Цього тижня на “24 каналі” стартував другий сезон щотижневика “ЧЕСТЬ і НЕ.ЧЕСТЬ”, який відстежує події судової реформи і очищення суддівського корпусу.
У кожному випуску програми Фундація DEJURE відзначає суддів преміями: “Честь тижня” дістається тим з них, хто наближає становлення доброчесного і ефективного правосуддя в Україні та “Не.Честь тижня” – тим, для кого в новій системі не повинно бути місця, пише Курс.
У першій програмі “Честю тижня” став суддя Андрій Малєєв. Він відомий рядом публікацій щодо проблем у судовій системі
Нещодавно він написав відкритого листа до Ради суддів щодо проблем у судовій системі та зазначив, що необхідно зробити для підвищення довіри до судів. Малєєв наголосив, що у судах не помічають постійного конфлікту інтересів. Адже часто родичі суддів працюють з ними в одних судах.
У листі Малєєв зазначив, що головами судів стають лояльні до влади люди, які не люблять змін. Заангажованість голів судів, сімейні зв’язки у судах, застарілі стандарти підбору помічників суддів – усе це суддя запропонував вирішити задля того, аби українці знову довіряли судовому корпусу.
Отже, за чесну позицію щодо проблем судоустрою та за конкретні пропозиції, які допоможуть змінити ситуацію в судах суддя апеляційного суду Івано-Франківської області Андрій Малєєв отримав премію “Честь тижня”.
“Античестю тижня” став суддя Херсонського міського суду Ярослав Мусолевський за лояльність до сторони обвинувачення та неретельне вивчення доказів у справі херсонської активістки Катерини Гандзюк, яку облили кислотою.
“Малєєв не побоявся відверто заявити по проблеми судоустрою, а запропонував їхнє вирішення Раді суддів. Мусолевський пішов на поводу у прокурорів, неуважно дослідивши докази невинуватості підозрюваного у справі Катерини Гандзюк”, – йдеться у програмі.
Comments are closed.