Гроші

Франківськ купить ще 1000 fpv-дронів за 16,5 мільйонів. А скільки вже поїхало на фронт?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

23 лютого  виконавчий комітет Івано-Франківської міськради зареєстрував в онлайн-системі закупівель Prozorro намір про закупівлю 1000 fpv-дронів у ТОВ “Мрія дрон технолоджі”. Це вже третя тисяча fpv-дронів, яку придбають за кошти міського бюджету. Репортер підрахував, скільки fpv-дронів цього року вже передали військовим.

Нагадаємо, про старт програми у Франківську «1000 дронів для військових» повідомили у листопаді 2023 року. Першу тисячу fpv-дронів місто закупило у грудні 2023 року. З них перші 150 отримало 27 грудня. Тоді міський голова обіцяв. що 800 з першої тисячі дронів місто отримає до кінця року. Ще 1000 fpv виконком придбав у січні 2024.

Раз на кілька днів міський голова у мережі Facebook звітує про передачу fpv-дронів.

Але зрозуміти з цих повідомлень, скільки дронів з січня 2024 року вже передали військовим у різні частини – складно. “Репортер” спробував.

Загалом на сторінці Руслана Марцінківа у Facebook ми знайшли 45 постів про передачу fpv-дронів військовим. Партії різні – від 11 до 271. Міський голова не пропускає нагоди сфотографуватися навіть з кількома коробками. А коли його немає, це робить його заступник Руслан Гайда.

До переліку передач fpv-дронів увійшли й три повідомлення у Facebook про передачу дронів під час поїздок до військових, в яких немає інформації, скільки саме дронів передали. Як і не зрозуміло, чи це ще якісь дрони, чи ті, з якими міський голова вже фотографувався у своєму кабінеті. Загалом ми нарахували 1908 fpv-дронів.

До теми: Мама зниклого безвісти бійця “десятки” передала бійцям fpv-дрон

Однак, варто зауважити, що, крім програми «1000 дронів для військових», був збір спільно зі Спілкою волонтерів Прикарпаття на 20 FPV дронів і систем управління. А ще 20 дронів придбали через «БФ «Моє місто Івано-Франківськ», перерахувавши 323 578 грн місячної зарплати Марцінківа та заступників. Тож, скільки саме fpv передали за програмою «1000 дронів для військових», – можна лише припускати.

За умовами закупівлі 1000 дронів, яка відбулася на Prozorro 23 лютого, ТОВ “Мрія дрон технолоджі” має поставити міській раді Івано-Франківська такі ж семидюймові fpv-дрони з відеокамерами, які витримують максимальне навантаження до 2 кг і летять не менше як на 6 км. Максимальна тривалість польоту – не менше 12 хв. Фірма має поставити дрони до 15 березня 2024 року. Вартість одно fpv-дрона незмінна – 16500 грн.

Водночас Коломия відзвітувала про передачу “едельвейсам” 750 FPV-дронів на 15 млн грн.  А в грудні придбала і передала 10 бригаді “Едельвейс” 450 fpv-дронів за майже 10 мільйонів. Міськрада Коломиї на прохання військових купує fpv-дрони з рамою в 10 дюймів та вантажопідйомністю в 3 кг.

Читайте також: Ямницька сільрада купує 40 безпілотників для ЗСУ

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.