Люди Фото

Викладачі франківського вишу впроваджуватимуть британський досвід з креативної економіки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Протягом п’яти днів викладачі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу перебували з навчальним візитом в Університеті Ковентрі (Великобританія).

Навчання проходило в рамках грантової програми Creative Spark, яка фінансується Британською Радою, йдеться на сайті ІФНТУНГ.

Делегацію від ІФНТУНГ представляли: проректор з науково-педагогічної роботи Максим Карпаш, директор Центру міжнародного співробітництва Артур Воронич, директор Інституту інформаційних технологій Ігор Лютак, доцент кафедри підприємництва та маркетингу Оксана Малинка, викладач кафедри архітектури і містобудування Катерина Голубчак та аспірант кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики Сергій Максим’юк.

Головна мета поїздки — навчання та напрацювання програми навчального курсу для розвитку креативного підприємництва в Україні.

Під час візиту представники університету взяли участь у цікавих й актуальних тренінгах та майстер-класах. Так, в рамках сесії «Publish or perish» , під головуванням Каталіни Некулай — представниці Центру академічного письма Університету Ковентрі, учасники обговорити особливості написання наукових публікацій, а також – майбутню співпрацю у створенні спільних наукових праць представників обох ЗВО.

Проблеми інноваційної екосистеми, освіти для інновацій, створення інноваційних бізнес-моделей, вимірювання успіху та впливу інновацій, а також інші актуальні питання сьогодення знайшли своє відображення у конференції Think Thank II, в якій викладачі ІФНТУНГ активно дискутували, ділились власним досвідом і напрацюваннями. Науковий форум проводився Міжнародним центром трансформаційного підприємництва Університету Ковентрі, спікерами були фахівці у галузях підприємництва та інновацій провідних закладів Великобританії. Відзначимо, що така конференція зазвичай проводиться тільки двічі на рік в дуже цікавому форматі: після виступу кожного спікера відбуваються брейнстормінг і жваві дискусії в командах щодо проблемних питань. Після них кожна команда має шанс поділитися своїми думками.

Програму навчальної поїздки доповнив майстер-клас Lego Serious Play, методика якого передбачає використання конструктора як ефективного інструменту генерації ідей, створення інновацій і, як результат, — підвищення ефективності бізнесу.

Для представників університету організували екскурсію до креативного простору FarGo — колишньої промислової зони, яка художньо адаптована для реалізації креативного підприємництва, проведення різноманітних творчих заходів та майстер-класів.

За результатами візиту, представники обох університетів напрацювали подальший план дій для успішної реалізації проекту Creative Spark в Україні.

Нагадаємо, що в листопаді 2018 року програма Creative Spark підтримала 35 міжнародних партнерських проектів між ЗВО та неурядовими організаціями чи національними органами в секторі креативних індустрій у партнерстві з ЗВО Великої Британії. Одним із восьми переможців з України став спільний проект ІФНТУНГ та Університету Ковентрі . Мета Creative Spark – поширити успішний британський досвід розвитку креативної економіки серед країн-учасниць програми через формати партнерств між університетами та інституціями сектору креативних індустрій у Великій Британії та країнах-учасницях Creative Spark.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.