Війна

З наступного року всі літаки можна буде відстежити онлайн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ситуацій, коли виникає потреба відстежити повітряне судно, може бути безліч.

Від простої цікавості до необхідності переконатися, що з близькою людиною, яка перебуває на борту, все гаразд. Наприклад, у разі погіршення погоди чи природних катаклізмів.

Крім того, відстеження літаків у режимі онлайн актуальне для мандрівників, що здійснюють пересадку та прагнуть ретельно спланувати свій час. Для цього існують спеціальні сервіси, які надають користувачам вичерпну інформацію про рух повітряного транспорту, його висоту, швидкість, координати тощо. Наприклад, авіарадар flightaware, що охоплює понад 150 країн світу.

Системи авіатрекінгу: як вони працюють?

Завдяки онлайн-радарам кожна людина може відчути себе авіадиспетчером і отримати інформацію про статус рейсу і можливі затримки, ознайомитися з «біографією» судна і дізнатись, коли літак пролітатиме над конкретним місцем. Це можливо за рахунок ADS-B-транспондерів — спеціальних пристроїв, які встановлюються на борту літаків.

Технологія ADS-B заснована на використанні системи GPS, що дозволяє тримати судно в «полі зору» земних радарів. Зазвичай, такими передавачами обладнують цивільні авіалайнери. Щосекунди вся інформація про переміщення літака передається в ефір. Дані з борту приймають наземні станції, які передають їх на сервер авіарадара. За таким принципом функціонують сервіси, які допомагають відслідковувати польоти в режимі реального часу.

Крім ADS-B є й інший метод збору інформації про літаки — за допомогою пристрою Multilateration (MLAT). Він дозволяє обчислити положення лайнера на висоті до 10 тисяч футів (3048 метрів). Для цього використовуються дані з центрів управління польотами в 55 країнах світу, а також дані від мережі наземних станцій Flightaware, яка охоплює 150 держав.

Щоб отримати потрібну інформацію, користувачеві досить ввести бортовий номер лайнера чи номер рейсу в рядок пошуку на сайті сервісу або в мобільному додатку.

Як відстежити літак у режимі онлайн

Користувач, який відкрив інтерактивну карту польотів літаків, може дивитися, як рухається повітряний транспорт прямо зараз. Авіалайнери на ній відображаються у вигляді рухомих піктограм жовтого кольору. Натиснувши на одну з них, можна отримати додаткову інформацію про:

  • бортовий номер, маршрут, координати літака;
  • його належність до авіакомпанії;
  • місце вильоту і кінцеву точка призначення, назви випускаючого та приймаючого аеропортів;
  • час польоту;
  • набрану висоту та швидкість.

Також є можливість дізнатися погодні умови конкретного місця на карті, переглянути фото літака (із зазначенням його марки та типу) і ознайомитися з журналом активності з короткими даними про попередні та наступні рейси між певними пунктами.

Сьогодні 10% приватних літаків і понад 70% пасажирських лайнерів по всьому світу мають на борту ADS-B передавач. Ці показники постійно зростають. З 2020 року встановлення транспондерів на повітряні судна буде обов’язковим.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.