Відео Люди

Від трансформерів до тактичного захисту. Як у Франківську сімейна майстерня допомагає армії (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Франківську подружжя переселенців з Донбасу Павло та Анна Оголі виготовляють тактичний захист для українських військових. Упродовж минулого тижня вони відправили на передову 50 пар наколінників та налокітників.

Також Павло та Анна у своїй майстерні модернізують кулезахисні шоломи. Залежно від потреб армії виготовляють для них додаткові кріплення, пише Репортер з посиланням на Суспільне Карпати.

допомагає армії новини Івано-Франківська

До війни подружжя Оголів створювали костюми роботів для фільмів, цирків, аніматорів та event-агентств. Їхні костюми можна було побачити у всеукраїнських та закордонних розважальних програмах.

Виготовляти роботів почали ще в рідному Донецьку, де і з’явилися перші креслення, реквізити й персонажі. Після захоплення міста російськими бойовиками, розповідає подружжя, вони вирішили виїхати. Обрали Івано-Франківськ та тут відкрили власну майстерню, де продовжили сімейну справу.

допомагає армії новини Івано-Франківська

Після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Павло та Анна не змогли залишитися осторонь та вирішили допомогти українській армії. Завдяки своїм умінням та знанням, отриманим від попередньої роботи, родина Оголів взялася виготовляти тактичний захист для військових.

Читайте також: Із гарячих точок і тилу. Як у Франківську допомагають пережити стрес від війни

У мене було кілька ідей. Я думав робити тактичні рукавиці або потужні ліхтарі для тероборони. Ще я з’ясовував, які є потреби в ЗСУ, і зрештою вийшов на наколінники. Це (виробництво — ред.) виявилося складнішим, ніж я думав. Бо гарний виріб можна виготовити, а інша справа робити його серійно. Адже хочеться встигнути допомогти усім, — розповідає Павло Оголь.

допомагає армії новини Івано-Франківська

З його слів, наколінники та налокітники виготовляють з ударостійкого пластику, який використовують для бамперів автомобілів. Павло Оголь каже, за основу взяли наколінники американського виробництва. На створення прототипу витратили тиждень.

Чоловік розповідає, що тактичні набори виготовляють у декілька етапів. Спершу на готові виточені дерев’яні 3D форми викладають гарячий пластик. За один процес виготовлення можна отримати одночасно шість пар наколінників та налокітників для армії.

До теми: Франківський історик Ярослав Коретчук: “Україна має стати центром антиросійського фронту народів, як хотіли в ОУН”

Спочатку пластик розігрівають за температури 143°C. Потім його формують, охолоджують та вирізають деталі. Їх обробляють та обшивають тканиною.

Пластиковий щиток прибиваємо до тканої основи. Всередину вкладаємо спочатку спінену гуму, яка тримає анатомічну форму, щоб вигин наколінника збігався з формою колінної чашечки. Ми їх легенько затягуємо, наколінник не сповзає, а ремені не перетискають ноги. Це — дуже важливо, щоб людина могла весь день носити і їй не натирало, — розповідає Павло Оголь.

Спершу для тактичних наборів використовували матеріали, які залишилися від трансформерів та роботів. Анна Оголь розповідає, зараз шукають тканину та інші деталі для виробництва наколінників та налокітників. Більшість із цього доводиться замовляти за кордоном або виготовляти самим.

Упродовж цього тижня, каже жінка, планують виготовити понад сто пар тактичного захисту для військових.

Є проблема з фурнітурою. Дуже складно з тканинами в Україні. Бо, наприклад, в Івано-Франківську все, що нам підходить для виробництва, швидко розкуповують. Тому фурнітуру намагаємося виготовляти самі з пластику. Багато треба. Але, на щастя, якась логістика налагоджена. Розширюємося, є потреба пришвидшуватися. Хлопцям треба терміново і ми намагаємося допомогти, наскільки це можливо, — каже Анна Оголь.

З її слів, зараз у команді працюють четверо людей. Однак для виготовлення більшої кількості тактичних наборів цієї кількості працівників замало. Тому на роботу запрошують кравчинь, адже виробництво потребує чимало ручної роботи.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.