Без категорії

«Візири» повернулися з підкріпленням

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно МВС України легалізувало «Візир». Відомство внесло цей прилад до переліку техзасобів для виявлення порушень правил дорожнього руху. До цього списку увійшли інші вимірювачі швидкості: «Беркут», «Сокол», «Рапіра».

Ще в лютому Україною пройшла чутка про те, що ДАІ відмовляється від «Візиру». Натомість, речники автоінспек­ції заперечували інформацію. Згодом Київський окружний адміністративний суд заборонив використання приладу, бо воно не було регламентоване. Рішення від 19 лютого зобов’язувало міліцію просто документально оформити «Візир». Тому заборона все одно була б тимчасовою. Та навіть це рішення Феміди не вступило в законну силу. Справа в тому, що позивач, представники Ради автомобілістів, на рішення про таку тимчасову заборону подав апеляцію.

Тож «Візир» і далі на дорогах. У тому ж лютому автоінспекція повідомляла, що збирається розширити спектр автоматичних засобів контролю за дорожнім рухом. Оголосили, що вже навіть існує проект, який передбачає п’ять тисяч місць розташування «візирів» по всій Україні. Відомство почало переговори з закордонними компаніями, які виробляють такі прилади.

Вже зараз Державтоінспекція готується ввести в 2010 році цілком нову систему вимірювання швидкості під назвою «Арена». Наразі цей прилад проходить випробування на дорогах Києва і працює у тестовому режимі. Якщо випробування завершаться вдало, то «Арена» з’явиться у всіх областях України.

Експерти запевняють, що цей прилад відрізняється від скандально відомого «Візиру» і що тепер повз інспектора не проскочить жоден порушник. Лазерний вимірювач швидкості охоплює відразу три смуги руху і здатен розпізнати три порушника одночасно. Коли машини пересікають промінь, камера робить фото і відправляє їх у пам’ять комп’ютера. Він одразу його обробляє, ставить дату, час, швидкість, зчитує державний номер і відправляє інформацію в центральний комп’ютер. А той може бути максимально віддалений на 1,5 км від патрульної машини. Вся передача даних відбувається через радіолокаційний зв’язок.

Крім того, на відміну від «Візира», новий прилад зможе робити якісні кадри навіть вночі. Вимірювач фіксує швидкість в діапазоні від 20 до 250 км / год. з погрішністю не більше 2 км.

Повідомляється, якщо «Арена» пройде випробування, прилади розвісять на стовпах і опорах по всій Україні вже влітку. Патрулю ДАІ достатньо буде лише зупинитися і за допомогою радіозв’язку підключити свій комп’ютер до потрібного приладу. При чому, стверджують, що новий вимірювач неможливо буде виявити за допомогою антирадару. А от вартість «супердевайсу» скромно не розголошується.


Глас народу

«Репортер» звернувся до відомих водіїв Прикарпаття із запитанням: Як ви ставитесь до того, що ДАІ відновила використання приладу «Візир»?


Ігор Прокопів, директор КП «Івано-Франківськтеплокомун­енерго», депутат Івано-Франківської міської ради:

«Я вважаю, що ДАІ має відходити від людського фактору. На дорогах повинні стояти стаціонарні радари, які самі роблять фото­графії та фіксують швидкість автомобілів. Раніше на дорозі ставав працівник ДАІ і клацав усіх підряд, зупиняв тих, хто перевищив швидкість, міг взяти хабар і відпустити. А з автоматичними приладами таке вже неможливо».


Андрій Рязанцев, голова правління ПАТ «Плюс Банк», депутат Івано-Франківської міської ради:

«На мою думку, використання будь-якого приладу контролю за швидкістю руху на дорозі є цілком адекватним явищем. Водій повинен їздити за правилами.
На жаль, у нашому суспільстві все має гіпертрофовані вираження. Зазвичай працівник ДАІ стоїть не там, де люди справді суттєво перевищують швидкість, а там, де з незрозумілих причин, на нормальному проміжку дороги (що і так є рідкістю сьогодення), невідомо чому встановлений знак – 30 км на годину. Основою має бути бажання вберегти людину, а не оштрафувати».


Степан Мазур, автогонщик:

«Можливо, ці апарати дійсно корисні. Порядок має бути порядком. Інша справа, проти кого їх будуть використовувати. На мою думку, диктатура закону має бути для всіх. Значно важливіша проблема – суми штрафів. Думаю, краще ввести три-чотири серйозних порушення, за які і штрафи будуть відповідні. Адже не можна штрафувати великими сумами за перевищення швидкості на кілька кілометрів на годину. Для 90 % людей це завеликі гроші. Наші штрафи неадекватні до людських заробітків».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.