Без категорії

Для галочки або Тридцять три думки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня в обласному центрі відбулися громадські слухання. Вони стосувалися підвищення тарифу перевізника ВАТ «АТП-0928» на вивезення твердих побутових відходів (ТПВ). Для громадських слухань обрали малий зал Народного дому (вул. Шевченка,1). Сюди прийшли голови будинкових комітетів, представники жеків, громадських організацій і політичних партій, журналісти. Перевізник пропонував підвищити тариф із 4,42 грн. / люд. до 7,01 грн. Звісно, що обговорення було жвавим.

Організував слухання заступник начальника управління економічного та інтеграційного розвитку МВК Василь Ковальчук. Окрім нього, у президії був керівник «АТП-0928» Максим Василечко. Вони й намагалися відповісти на усі запитання. Щоправда, на усі – не змогли. Адже, крім запитань про рентабельність, зарплату працівників, неякісні послуги, відсутні договори з населенням, люди говорили про поганий стан контейнерів та обурювалися тим, що приватний сектор не платить за вивіз ТПВ. Мешканці міста висловили думку, що тариф не повинен перевищувати 5 грн.

Також питали про розрахунок кількості контейнерів на кількість людей. «Я вам відповім, – сказав Василь Ковальчук, – але пізніше». Певне, не знав. Відтак, виглядало, що на слуханнях бракувало представника управління ЖКГ.

Не відповів Ковальчук і на запитання, чому міськвиконком не оголосить конкурс і не визначить перевізника, який би надавав послугу якісніше та дешевше. «Я поки що не є заступником з питань ЖКГ, – зауважив Ковальчук. – Тому не можу сказати про те, що думає керівництво у плані оголошення тендерів чи конкур­сів серед перевізників. Можливо воно так і буде».

Максим Василечко говорив менше. За його словами, із 40 % мешканців вже укладені договори. Аби укласти їх з рештою, треба витратити великі кошти, окремо стукати до кожної людини у двері та підписувати угоди. А з мешканцями приватного сектору – ще складніше.

«Приватний сектор, як правило, відмовляється укладати договори, мотивуючи це тим, що у них немає контейнерів, – сказав Василечко. – Тому ми звернулися до міського голови з пропозицією поставити контейнери і там. Правда, люди не хочуть, щоб біля їхньої брами були контейнери. Тому зараз це питання розробляє архітектура».

Згодом виступив начальник відділу послуг Державної інспекції з контролю за цінами Ігор Семчук. Він сказав, що інспекція не має повноважень погоджувати тариф. Мовляв, в їх повноваженнях є тільки надання висновків. «У нових тарифах підприємством заплановано 9 % рентабельності, – сказав Семчук. – Порядок формування тарифів дозволяє включати рентабельність, але мала би бути програма поводження з ТПВ. Тобто має бути написано, на що буде спрямовано прибуток, а в рішенні про це нічого немає… За 2009 рік підприємство спрацювало прибутково та одержало 580 тис. грн. прибутку».

Інформація щодо прибутковості під­приємства викликала пожвавлення в залі. Втім, це було не єдине, чим Семчук здивував присутніх. За його словами, інспекція рекомендує поставити тариф 5,38 грн. за людину. Тобто на 1,6 грн. менше, ніж хоче АТП-0928. Тут до обговорення втрутився керівник КП «Полігон ТПВ» Богдан Тимочко. Вони із Семчуком почали обговорювати деталі формули, але їх, скоріше за все, ніхто не зрозумів…

Далі знову виправдовувався перевізник – Максим Василечко. Говорив про прибутки й витрати. Про зростання вартості палива. Про борги за минулі періоди.

Наприкінці громадських слухань кожен чув тільки себе. Хтось говорив про Азарова, а хтось про те, що мешканці взагалі перестануть платити. Все це перегукувалося із музикою – на першому поверсі Народного дому тривав концерт.

Василь Ковальчук пообіцяв, що донесе до членів виконкому лише три думки. Перша – це позиція інспекції щодо тарифу 5,38 грн. Друга – позиція мешканців – не більше 5 грн. Третя – надання послуг виключно за договорами. Шкода, що члени виконкому самі не прийшли на ці слухання, вони би знайшли тут не три, а 33 думки. Але це якби громадські слухання дійсно були важливими для нашої влади, а не для галочки. Закон зобов’язує, тож діватись нема куди.


До теми

АТП-0928 включило у тариф п’ять операцій:

1. Збір і зберігання ТПВ – 0,61 грн. (було 0,53 грн.)
2. Перевезення ТПВ – 5,2 грн. (3,23 грн.)
3. Захоронення ТПВ – 0,66 (без змін).

Ще дві послуги додаткові, їх раніше в тарифі не було:
4. Вивезення великогабаритних відходів – 0,23 грн.
5. Вивезення ремонтних побутових відходів – 0,31 грн.

Отже, загалом – 7,01 грн.

Звісно, що останні дві послуги потрібні. Але цікаво, як визначалася норма, якщо є люди, які роками не роблять ремонту і не викидають меблі?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.