Без категорії

Чи потрібне жінці свято?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Навколо святкування 8 Березня вже давно точаться дискусії. Чи треба його святкувати? Чи образяться жінки, якщо їх не привітати? І чи заслуговують вони тільки одного дня на рік? Що думають про це відомі люди Прикарпаття: чи святкують, що дарують – читайте нижче.


Тарас Виноградник, директор компанії «Маодот І»:

«Асоціація з красою»

У мене це свято ще з дитинства асоціюється з весною, красою та молодістю. Відповідно ще із кращою половиною людства, яка й уособлює в собі всі ці речі. Краса, сонце, радість, а чому ні?

Цього дня я вітаю усіх жінок: дружину, мама, дочок. Банально, мабуть, але коханій дарую квіти та подарунок, який мав би стати для неї сюрпризом.


Зіновій Фітель, перший заступник мера:

«Повернення боргів»

Жіноче свято має бути. Те що воно є саме 8‑го березня і пов’язане зі спогадами про Радянський Союз – просто випадковість. Я підтримую
це свято у зв’язку з тим, що ми хоча б таким чином іноді згадуємо про жінку, маму, кохання…

Святкувати буду його, як завжди, вдома. У мене майже чоловіча сім’я: два сина, тато і мама. Тому дружина цілий рік має обов’язок, а раз на рік ми їй це повертаємо. Як правило, я дарую щось жіноче: косметику, парфуми, але в жодному випадку не кухонне начиння.


Андрій Микитин, голова БХФ «Солідарність»:

«Сумнівні підстави»

Це свято пов’язане із жінками. Тому, якщо я скажу, що погано до нього ставлюся, то це означатиме, що я проти жінок. Але з іншого боку, вважаю, що свято жінки має бути кожен день, або принаймні раз на тиждень. Тому що жінки – наша радість і втіха. Бог сотворив жінку на першій сторінці Біблії, щоб чоловікові було легше та веселіше жити на землі. Тому те, що виділили один день для жінки і пробують у цей день пити та впадати в загул – негативно. Тим більше, започаткували це свято комуністи.

І все ж таки я його святкую: дарую квіти дружині й тещі, вітаю колег. Бо якби я не привітав жінок, то вони б образилися. Але підстави для святкування є сумнівними. Тому краще б ми, українці, придумали інше свято. Наприклад, десь у травні.


Тарас Прохасько, письменник:

«Свято браконьєрства»

Дуже скеп-тично ставлюся до цього свята. Я розумію, що жінкам хочеться мати свято, а чоловікам – сконцентрувати гріхи перед жінками у день віддачі боргів, але мені не подобається уся ця атмосфера та ажіотаж. Бо це – рештки радянського, ідеологічного навантаження. Хоча я розумію, що воно є органічним і триватиме ще довго. Тому заперечувати його немає сенсу.

Я не святкую, і дружина не ображається, бо знає, що я впер-ся. Звісно, атмосфера цього свята все одно відчувається, бо страшно багато квітів надворі, і вона все одно не проходить повз увагу. І останнє: мене як біолога та еколога найбільше турбує проблема первоцвітів, яка дуже сильно пов’язана із 8 березня. Бо це фактично браконьєрство пролісків та підсніжників.


Ігор Олійник, голова обласної ради:

«Сучасне свято весни»

Я вважаю, що у свідомості сучасного покоління це свято весни та кохання. Як правило, цього дня я дарую коханій квіти, усмішку та поцілунок.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.