Статті

Щодня і щоночі. Як франківський автосервіс малює автівки на передову (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

За неповні два місяці вони перемалювали для потреб передової 67 автівок. Усі роботи виконують безплатно. Волонтери оплачують лише фарбу, але за потреби й ці витрати бере на себе автосервіс.

Звернутися в автосервіс може кожен. За цей час щодня фарбували по три-чотири машини. Інколи доводилося працювати майже цілу ніч. Але не відмовляли нікому, пише Репортер.

Франківський автосервіс малює автівки на передову

Власник автосервісу Дмитро Косяк розповідає, що попит на фарбування автівок для наших захисників з’явився не так давно. Почали малювати машини для ЗСУ зі знайомих, яким треба було терміново. Потім було ще кілька звернень, після яких вже оприлюднили оголошення у Facebook про допомогу з пофарбування автівок для захисників. І люди почали звертатися.

Франківський автосервіс малює автівки на передову

Робота – безкоштовна для всіх. А далі я дивлюся по тому, як люди на це реагують. У декого не беремо за матеріали, якщо видно, що люди грошей не мають чи віддають останнє, – говорить Дмитро Косяк. – Якщо волонтери кажуть, що в них є можливість оплачувати, то дають гроші за матеріали. Я не цікавлюся, хто саме приганяє нам машини. Знаю, що є волонтери, які стабільно привозять авто до нас на пофарбування. Поліцейський підрозділ, наприклад.

Каже, вчора помалювали 67 машину. Почали роботу орієнтовно півтора місяця тому і доводилося малювати автівки щодня по 2-4 машини щодня. Точніше, щоночі.

Франківський автосервіс малює автівки на передову

Читайте також: Не втомлюємось допомагати. Волонтери у Франківську просять не забувати про війну

Собівартість пофарбування однієї автівки під потреби захисників – від 3500 грн. За кожну пофарбовану машину Дмитро платить працівникові 1000 грн. Каже, якби людина робила це безплатно, то дуже швидко втомилася б від такої праці. А так чоловік має власну мотивацію. Ще від 2500 грн потрібно на фарбу – це вже залежить від розміру самої автівки.

Хлопчина, який у мене малює, паралельно має ще одну роботу. Звично він з 18 години в нас фарбує тут машини для ЗСУ. Бувало таке, що малював всю ніч і навіть додому не йшов ночувати. Тут переспав кілька годин і – знову до роботи, – розповідає Дмитро Косяк.

Франківський автосервіс малює автівки на передову

Фарбу купують в автомобільних магазинах. Серед звичних кольорів – камуфляжний та хакі. Але є й спецзамовлення. Наприклад, один із підрозділів просить малювати машини в чорний колір, бо камуфляжні машини ворог одразу вираховує. Дмитро каже, малюють у той колір, який просять волонтери.

За його словами, нині наплив автівок трохи впав. Якщо в перші дні люди приганяли виключно пікапи, то сьогодні це можуть бути й старенькі легкові автівки.

Сама технологія відрізняється від того, як ми малюємо побиті машини. Вона – простіша і через те дешевша. Не потрібно деталі спеціально готувати до пофарбування, що теж потребує часу, – пояснює Дмитро Косяк. – В цьому випадку машину заганяємо, наносимо ґрунт і розпиляємо фарбу. Таке пофарбування свою функцію виконує – максимально швидко й максимально якісно, наскільки це можливо, для тих потреб, які є.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.