Соціум

Все про безкоштовні медичні послуги для учасників АТО у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Волонтери Центру допомоги учасникам АТО провели роз’яснювальну зустріч, де розповіли, на які саме безкоштовні послуги можуть розраховувати учасники АТО в державних медичних закладах. Йшлося про одержання ліків за рецептом лікаря, першочергове зубопротезування та щорічне медичне обстеження і диспансеризацію.

2

«Насправді безкоштовна медицина для кожного з нас гарантована Конституцією, — каже волонтер Вероніка Дичковська. — З коштів, які держава виділяє на медзаклади, ми отримуємо працю лікарів, ліжко в лікарні зі світлом, водою та іншою комуналкою та мінімальне харчування. На ліки та обстеження залишається 5-15 грн на особу в добу. Для пільговиків і бійців АТО практично всі обстеження, ліки, стоматологія оплачуються з місцевих бюджетів».

Кожен дільничний лікар під підпис повинен донести до кожного бійця інформацію про те, де та яким чином можна отримати пільги. Окрім того, у всіх лікарнях призначили відповідальну особу за медобслуговування учасників АТО. Однак, такі пільги не поширюються на їхніх членів родин.

Якщо симптоми хвороби не вимагають негайної госпіталізації, учасник АТО може звернутися в єдине вікно за місцем проживання, яке діє в кожній поліклініці. Там йому зобов’язані забезпечити обстеження, яке призначить лікар. Якщо у цій поліклініці чи лікарні необхідне обстеження не роблять, бійця мають направити в заклад вищого рівня, де є такі можливості.

«За безкоштовним медикаментами учасник АТО може звернутися у відповідні аптеки за списком, затвердженим департаментом охорони здоров’я, — говорить волонтер Наталя Сербин. — До списку входить понад 700 найменувань. Ліки, не передбачені цим переліком, доведеться купувати самим. Хоча інколи у лікарнях медики намагаються компенсувати вартість ліків за рахунок благодійних внесків».

Волонтери запевнили, що всі поліклініки вже мали підписати угоди про співпрацю з аптеками, згідно з якими учасники АТО можуть отримувати безкоштовні ліки за рецептом. Перелік з адресами тих аптек повинен бути у лікаря та в реєстратурі поліклініки. Важливо також пам’ятати, що в лікарнях бійців АТО обслуговують за наявності довідки, а от ліки надають лише з посвідченням учасника бойових дій.

Doctor - Nov 2008

До речі, при оформленні на стаціонар у лікарню учасник АТО за бажанням може претендувати на палату для пільгових категорій. Як правило, така палата є одно- чи двомісною, там може бути телевізор та холодильник. Обстежують бійців безкоштовно, але також — якщо є необхідне обладнання. Пільги мають ветерани усіх воєн, тож на отримання пільгових обстежень чи розміщення у пільгові палати можливі черги. Магнітно-резонансна чи комп’ютерна томографія буде безкоштовною лише за направленням лікаря. Мало того, для подібного обстеження, крім направлення, необхідним є погодження керівників медзакладів — і лікарні, де лежить хворий, і закладу, де є МРТ. На Прикарпатті серед державних медзакладів, де є МРТ, — лише онкодиспансер і Калуська центральна районна лікарня.

При стаціонарному лікуванні учасник АТО може отримати ліки безкоштовно за наявності коштів із цільових програм і лише в межах переліку, затвердженого Кабміном. Медикаменти не лежать у кабінетах лікарів, тому інколи може пройти певний час, поки хворий їх отримає, поясняють волонтери.

Також учасники АТО мають право на щорічне медичне обстеження і диспансеризацію.

«Не потрібно чекати, поки у вас щось заболить, — каже Вероніка Дичковська. — Маєте таку пільгу, звертайтеся — стежте за своїм здоров’ям. Таке обстеження проходить, як профогляд. Треба лише звернутися до сімейного лікаря або до районної поліклініки».

Ще одна важлива пільга для учасників і ветеранів АТО — першочергове безоплатне зубне протезування, звісно, за винятком використання дорогоцінних металів.

«Відомо, що в учасників бойових дій через важкі умови служби часто бувають проблеми з зубами, — говорить Наталя Сербин. — Тож ми просимо бійців АТО не забувати про право на зубне протезування. Щоб скористатися цією пільгою, потрібно звернутися до обласної стоматполіклініки, що на Тарнавського, 6. Боєць з району може звернутися до районної поліклініки або за направленням її спеціаліста — до тої ж обласної стоматполіклініки».

Волонтери також просять не нехтувати можливістю лікування у військових госпіталях в інших областях України. Нині шпиталі отримують хороше фінансування. Тому там бійцям гарантують якісну діагностику, професійне лікування та покращене харчування.

З будь-яких питань волонтери просять бійців телефонувати до Центру допомоги учасникам АТО: 0342 55 22 99, 066 465 03 67, 068 453 88 28, 093 255 18 82.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.