«І присвячена вона молодшому сержанту Олегу Базилевичу, який загинув в Афгані, виконуючи розвідницьке завдання. До свого двадцятиріччя він не дожив лише кілька днів. Додому повернувся в цинковій труні, і, як розповіла його сестра Галина, рідним та батькам навіть не дозволили відкрити труну, аби переконатись, що там їхній син», — додав мер.
На урочисте відкриття пам’ятного знаку прийшли не тільки рідні Олега, але й його однокласники та друзі. Вони показували сучасним учням фотографії, на яких Олег у школярському віці грає в футбол, дарує квіти дівчатам…
«Ми пам’ятаємо Олега як веселого і компанійського юнака, що любив футбол і життя, – розповіла директор школи Марія Попович. – За сприяння міської спілки ветеранів Афганістану ми кілька років тому організували в школі куток героя, а от тепер відкрили цю дошку, щоб всі, хто проходить повз нашу школу, бачили: тут вчився воїн-інтернаціоналіст».
«Відкриття таких дощок – це визначна подія, – наголосив голова Івано-Франківської міської спілки ветеранів Афганістану Віктор Омелько. – Я вдячний всім державним структурам, що пішли нам назустріч і допомогли з вирішенням усіх питань, пов’язаних із встановленням цих пам’ятних знаків».
Загалом Івано-Франківська міська спілка ветеранів Афганістану нараховує 1357 членів. З них 95 інвалідів, які потребують постійної допомоги. Загалом у тій війні брали участь майже 170 тисяч українців. За офіційними даними, загинуло 13100 осіб, але, за словами самих «афганців», їх набагато більше: адже в перші роки війни забороняли навіть на надгробках писати, що людина загинула під час виконання інтернаціонального обов’язку.
В Івано-Франківській області марафон пам’яті продовжиться 15 лютого – у День виведення радянських військ з Афганістану.
|
Підполковник Тарас Грень
Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України
Comments are closed.