Люди

Принципи реабілітації після ендопротезування кульшового суглоба

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перелом або вивих тазостегнового суглоба зустрічається, як в літніх, так і молодих пацієнтів. Зіткнутися з подібною травмою можна навіть в звичайних ситуаціях – при падінні на вулиці під час ожеледі, з велосипеда, катанні на іподромі. Часто з переломами в районі такого суглоба в лікарню надходять учасники дорожньо-транспортних пригод.

Якою б не була причина виникнення перелому або вивиху, важливо правильно провести лікування, щоб пацієнт якомога швидше повернувся до повноцінного життя. Одним з ефективних варіантів на сьогоднішній день вважається ендопортезування – arthroscopy.kiev.ua/эндопротезирование-тазобедренного-сустава/. Його головна перевага – малоінвазивність, адже оперативне втручання вимагає всього декількох розрізів, в які вводиться ендоскоп та інші необхідні прилади. За рахунок цього ризик післяопераційних кровотеч мінімальний, а період відновлення порівняно короткий.

Щоб результат після ендопротезування кульшового суглоба був максимально ефективним, потрібно ще й грамотно провести реабілітаційний період, що складається з двох етапів: ранній і віддалений.

Ранній реабілітаційний період

Починається відразу ж після ендопротезування кульшового суглоба. Направлений в першу чергу на недопущення ускладнень після хірургічного втручання, попередження тромбозу нижніх кінцівок. На цій стадії обов’язково виконується комплекс вправ, призначених лікарем. Для кожного пацієнта він унікальний. Починати виконання можна відразу ж після того, як пройде ефект від анестезії і нижні кінцівки повернуть чутливість.

Віддалений період

Настає в середньому через три місяці після ендопротезування. Він передбачає поступове повернення до звичайного життя пацієнта, тому милиці, з якими потрібно було пересуватися раніше, замінюються тростиною. Навантаження на суглоб вже можна збільшувати, але залишатися обережним все так же потрібно:

  • не нахилятися вперед без дозволу лікаря;
  • никати падінь;
  • не знаходиться в одній і тій же позі більше 20-ти хвилин;
  • не керувати автомобілем;
  • не носити тяжкості;
  • регулярно відпочивати при необхідності тривалий час знаходиться на ногах.

Весь період до повного відновлення потрібно бути під контролем лікаря, адже тільки він призначає будь-які процедури і дає рекомендації щодо способу життя після ендопротезування кульшового суглоба.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.