Пригадати правила регулювання руху доведеться франківським водіям. На дороги міста вийшли патрульні полісмени-регулювальники.
Протягом місяця два десятки полісменів інтенсивно навчались тонкощам регулювання дорожнього руху.
“Катастрофи у нас на дорогах немає. Це вдосконалення роботи патрульних полісменів, нові навички роботи на перехрестях, – каже головний полісмен Франківська Дмитро Міхалець. – Якщо траплятиметься збій в роботі світлофорів, то наші патрульні виходитимуть на перехрестя і регулюватимуть рух. В кожній роті будуть двоє таких людей. Також привчатимемо водіїв пригадувати правила регулювання”.
Навчав пальтрульних наставник Ярослав Манжелей.
“Найлегший процес – спостерігати за дорожнім рухом, далі за складністю – карати за порушення, але найскладніше – не боятися регулювати рух. Знаю я це з власної практики, – каже Манжелей. – Я намагаюсь своїм учням привити повагу і розуміння необхідності цього процесу. А ще, щоб це було красиво. Регулювання – це маленький балет на дорозі”.
В цілому є три основні жести регулювання і кілька додаткових. Експерт каже, з регулювальником водію працювати простіше, ніж зі світлофором, головне пригадати і ввести у звичку, як патрульним, так і водіям.
Перший вихід “в поле” провели у суботу, 18 березня, на перехресті Лепкого-Привокзальна-Гаркуші.
“Найважче у роботі регулювальника – вміння сконцетруватися, оцінити ситуацію і правильно розрегулювати рух”, – розповідає Манжелей.
“Запам’ятати жести було не складно. Ми всі маємо посвідчення водіїв, – розповідає патрульна Іванна Волошин. – Складно було відтворити жести і синхронність. Оскільки ми працюємо вже більше року, то часто стикаємо з тим, що в місті не працюють світлофори. В цей період ускладнюється рух, тому було прийнято рішення впровадити регулювальників”.
Поки франківським водіям дають можливість пригадати правила регулювання. Надалі за порушення будуть штрафи.
Comments are closed.