Люди

Чому важливо мріяти, – поради франківського НЛП-тренера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні буде коротка стаття, написана нашвидкуруч. Чому в такому поспіху? Бо через годину літак відвезе мене до моєї мрії. Адже мрії повинні збуватися! І збуваються. Коли ми цього дуже щиро хочемо і сильно віримо. Чому?

Мрії – перший етап ланцюжка, де вони перетворюються в бажання. Бажання – в цілі, цілі перетворюються в дії, дії – в досягнення! Все просто: хто не мріє, той не досягає.

embrace-your-inner-child-4-dream-big-1091645-twobyone

Людський мозок влаштований так, що завжди націлений на виконання команд. І йому не важливі масштаби цієї команди – є завдання, є варіанти його виконання. І єдине, що може стати перешкодою – наші страхи і переконання: «та, ну, це не реально…».

До теми. Програмуємо дітей без шкоди, – поради від франківського НЛП-тренера.

«Це занадто дорого» – відповіли ви своїй мрію після того, як вона промайнула у вашій голові. У цей час у мозок надійшов сигнал до дії: «є мрія, шукай варіанти», і одразу ж поступив новий сигнал: «відбій! не шукай варіантів – це неможливо». Мозок розслабився, і ви знову продовжили своє розмірене життя.

Що відбувається, коли мріє дитина?

Дітям мріяти і досягати мрій простіше, у них немає страхів і обмежень. Є бажання – буде варіант виконати бажаного. Мозок помічає найменший шанс і хапається за нього. І якщо ваш 7-річний малюк мріє купити, коли виросте, великий будинок, то всі його наступні дії будуть спрямовані на досягнення цієї мрії.

«Хочу машинку», – і мозок шукає можливості: попросити маму, потім тата. Якщо це не допоможе – бабуся точно не відмовить. Або можна назбирати грошей. А на крайній випадок завжди є Святий Миколай. Ось тут точно спрацює! І мозку не важливо, що дитина побажала –  маленьку машинку чи яхту. Мозок веде до мети.

До теми. Коли дитина в істериці, – практичні поради від франківського НЛП-тренера

Так і ми, дорослі, – як тільки перестаємо вірити в здійснення мрії, одразу ж перестаємо отримувати бажане. Насправді ж – перестаємо шукати варіанти і пробувати далі.

А мрія дитини обов’язково збулася б, але тут з’являються дорослі і навіюють такий потрібний для вбивства дитячої мрії страх: «Та яка яхта? Вона коштує мільйон! Життя не вистачить, щоб зібрати ці гроші!».

А як дорослі вміють переконливо говорити! Неможливо не повірити. І дитина їм вірить… Мрія вмирає, і народжується нове переконання: «життя не вистачить на яхту». Воно міцно залягає в найглибші шари нашого мозку і тепер вірою і правдою служитиме нам все доросле життя.

До теми. Як навчити дитину мислити «на мільйон»: поради франківського НЛП-тренера

Згадуючи свої дитячі мрії, розумію – всі збулися, крім двох: я не стала співачкою і перукарем… перехотіла.

Коли я на тренінгах вперше задаю питання: «Про що ви мрієте?», більшість дітей відповідають щось накшталт: хочу колекцію ляльок (вони кажуть назву, але я не запам’ятовую), або хочу собачку тощо. І більше не можуть придумати нічого… Наші діти не мріють, навчіть дітей мріяти!

Своїм дорослим клієнтам я даю завдання – розпитувати у дитини щодня про її мрії. Підказуйте, допомагайте: яку країну побачити, ким стати, на яку планету полетіти, з якою знаменитістю познайомитися, в яких змаганнях перемогти і т.д. Розгойдуйте у малюка «м’яз», що відповідає за мрії, і завжди погоджуйтеся, і підтримуйте, навіть якщо він мріє, щоб у вашому домі жив справжній літаючий дракон.

До теми. Як використовувати образу – інструкція до застосування.

Чим більше бажань, тим більше досягнень.

Запам’ятайте: якщо ми не маємо своїх бажань і цілей, то ми досягаємо чужих: йдемо до якогось дядька на роботу і допомагаємо йому по 8 годин на день досягати його цілей; повертаємося додому і готуємо вечерю, щоб виконати бажання своїх рідних – смачно поїсти, і так рік за роком.

Мрійте самі і вірте у свою мрію, навчіть своїх дітей мріяти і не заважайте їм вірити, що все здійсниться! Навіть, якщо це особистий літаючий дракон.

сертифікований практик інституту сучасного НЛП, тренер,
Юлія Карева

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.