Люди

Як навчити дитину мислити «на мільйон»: поради франківського НЛП-тренера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Одразу скажу, якщо ваша сім’я, ваші бабусі і прабабусі жили в достатку, якщо у вашій родині гроші – це «легко і з задоволенням», то можете далі не читати цю статтю. Малоймовірно, що заможні батьки запрограмують власну дитину на бідність, адже у них мозок налаштований на програму «достаток».

До теми. Програмуємо дітей без шкоди, – поради від франківського НЛП-тренера.

bea_041516-main

Якщо ж все вищесказане не про вас, то тоді ця стаття стане підказкою, як допомогти своїй дитині у майбутньому з легкістю мати доступ до будь-яких ресурсів. Ризикну розповісти інформацію, яку не завжди готові сприйняти люди, які виросли у пострадянському просторі.

Вчора знову стала свідком, як 50 дорослих людей, які намагаються за допомогою фахівців змінити батьківські установки: «Гроші – це важко!», «Великі гроші – великі проблеми!», «У нашому роді всі були бідні, але чесні!». Батьківські переконання – це ті, які знаходяться в найглибших частинах мозку. І змінити їх – складне завдання, що вимагає немало часу і роботи над собою.

Це те, що можна назвати «родові заборони на багатство». Вони передавалися нам з покоління в покоління. Вони знаходяться в тій частині мозку, в якій зберігається інформацію під грифом «Істина» – те, у що ми віримо все життя без сумнівів, не перевіряючи на правдивість, актуальність і корисність. Будь-яку інформацію, яка надходить до нас ззовні і суперечить цим переконання, мозок відкидає без перевірки.

На щастя, зараз є різні способи опрацювати свої нересурсні переконання, але найпростіший спосіб мати ресурсні установки – це отримати їх від батьків.

Думки «на мільйон»

Завдання батьків – навчити дитину мислити так, щоб її думки ставали діями, які принесуть хороший результат!

Як навчити? Всього лише своїм прикладом і за допомогою слів.

У нейролінгвістичному програмуванні (НЛП) є таке припущення: «Сенс комунікації – в реакції», тобто перед тим, як щось говорити своїй дитині, задайте собі питання: «для чого я це говорю?», «який результат я хочу отримати?».

Іду сьогодні в магазині, і біля відділу іграшок чую дитячий протягнутий голосок: «хооооочу», і строгу впевнену мамину відповідь: «Немає грошей». Я обернулася подивитися – стоїть гарна молода жінка, років до 25, і дитина років зо три. Мама так авторитетно сказала «немає грошей». Так впевнено, так однозначно, що ні у дитини, ні навіть у мене, сумнівів не виникло, що це правда: «грошей немає».

До теми. Як використовувати образу – інструкція до застосування.

А візок у мами наповнений продуктами, з якими вони рухаються до каси. І я подумала: «Тобто грошей немає саме на цю іграшку?». Але ж ні, на іграшку теж вистачить! Просто є речі, на які більш раціонально витратити гроші. Але чому б мамі не присісти до свого малюка і не сказати: «Дорогий, у тебе вдома багато прекрасних іграшок (акцент на достаток у світі дитини), а зараз ми прийшли у цей магазин купити нам продуктів і взяли з собою гроші тільки для цього (акцент на тому, що гроші мають призначення, а не обмеження)».

Але для цього мамі потрібно було зупинитися, задуматися, який посил вона дасть трирічній дитині, а головне, навіщо. Насправді їй не хочеться на це витрачати час, вона вважає дитину маленькою, яка нічого не розуміє. І є фраза «Немає грошей», яка завжди спрацьовує. Мета цих слів: щоб дитина перестала просити зараз. І з такою метою ця фраза справляється.

Мама для дитини – це добрий Всесвіт, який може виконувати всі бажання, і в цей момент формується переконання: «Всесвіт багатий і мудрий, і дає мені те,  що мені дійсно потрібно», або «у Всесвіту ресурс обмежений, за нього потрібно боротися, його важко отримати».

Кожен раз, відповідаючи дитині на її прохання або питання, задумайтесь: «а чому насправді я навчу дитину?». Говоріть дитині: «гроші – це просто», «Всесвіт сповнений ресурсів», «Завжди є безліч варіантів отримати гроші, потрібно навчитися їх бачити».

Я зі своїми маленькими клієнтами граю у гру: «Як ти можеш вже зараз заробити свої гроші поза сім’єю?» (помити посуд і отримати за це від тата гроші – не рахується). Спочатку їм важко навіть 5 способів знайти, а потім … запускається генератор грошових ідей: полити город бабусі, посидіти з маленькою дитиною, навчити літерам сусідського малюка, вигуляти собаку. Не потрібно, щоб це були ідеї, які дитина кинеться виконувати. Мета завдання: навчити дитину бачити гроші! Дізнатися і запам’ятати на все життя, покласти в коробочку «Істина» установку: «Грошей повно!», «Гроші – легко», «Мені завжди доступні гроші».

До теми. Коли дитина в істериці, – практичні поради від франківського НЛП-тренера

У більшості з нас всередині сидять установки «Великі гроші – це небезпека», «Гроші псують людину», «Чесним трудом багато грошей не заробиш» і багато інших. Але ми не розуміємо, що це нас обмежують переконання, ми ж думаємо, що це істина, і хочемо поділитися зі своєю дитиною цією істиною, «нехай він знає і буде готовий, що світ жорстокий».

А навколо нас проїжджають гарні машини, в яких сидять гарні люди, які розповідають своїм трирічним діткам: «я не куплю тобі цю іграшку, тому що вона поганої якості, а ти гідний найкращого».

Пам’ятайте: тільки від вас залежить виховання вашої дитини.

сертифікований практик інституту сучасного НЛП, тренер,
Юлія Карева

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.