Люди

Програмуємо дітей без шкоди, – поради від франківського НЛП-тренера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вже багато років політологи і рекламісти успішно використовують методи нейролінгвістичного програмування (НЛП), переконуючись у їхній результативності. Завдяки цьому, НЛП набуло поганої слави «НЛП = маніпуляція». Але останніх років 10 ставлення до НЛП змінилося – знання про нього поширилися далеко за межі цих напрямків. НЛП сьогодні практично на кожному кроці: в бізнесі, в психотерапії, в переговорах, в побудові гармонійних сімейних відносин, в мистецтві спокуси (так званий пікап, зваблювання), у вихованні дітей. Майже будь-яке наше спілкування – це і є НЛП.

kid-happy-with-paints

Так що ж таке нейролінгвістичне програмування?

Нейро – це мозок, лінгвістика – це слова, програмування. Тобто те, як з допомогою слів можемо програмувати наш мозок. Це те, чим займаємося щодня – ми програмуємо мозок і мозок оточуючих (і наших дітей особливо) словами. Але, не маючи інструкції до застосування, вчиняємо, як мавпа з гранатою – самі того не бажаючи, можемо словами образити, налякати, розсердити.

Успішними батьками не народжуються, але цьому можна навчитися… НЛП у вихованні дітей – це як медична освіта в роботі з хворими. Що і як ми говоримо нашим дітям, а головне, чого ми їх навчаємо – залежить від слів.

Кажучи ті чи інші фрази: «не біжи так швидко – впадеш» або «біжи і будь уважним», «Не плач, ти ж не дівчинка» або «хлопчики плачуть, коли сильно засмучені », «світ жорстокий » або «світ – прекрасний».

Одного разу до мене на консультацію прийшла красива молода жінка після другого розлучення. Для прикладу, назвемо її Сніжаною. Вона була дуже засмучена і не бачила надії побудувати щасливі відносини. Пояснювала це тим, що чоловіків нині пристойних не знайдеш, повторюючи одне важливе для неї переконання: «всі чоловіки – п’яниці». Коли ми почали розбирати ситуацію Сніжани, то виявилося, що з самого дитинства вона чула від своєї мами цю ж фразу: «всі чоловіки – п’яниці» – як виправдання того, чому мама розлучилась.

Справа в тому, що наш мозок так влаштований – якщо він має міцне переконання, або в щось дуже сильно вірить, то він весь час шукає тому підтвердження, він з тисячі ситуацій знайде саме ту, яка підтвердить його правоту, а решта 999 прикладів пройдуть «повз касу» непоміченими.

Отже, йде Сніжана по вулиці з укоріненим переконанням «всі чоловіки – п’яниці». УСЕ! Тобто мозок знає – якщо «всі», то винятків бути не може! Повз неї проходить щодня півсотні чоловіків, і вона їх просто не бачить, вони не проходять фільтрацію в її голові. Вона ж шукає чоловіка (!), а «всі чоловіки – п’яниці», тобто – якщо не п’яниця, то не чоловік. Так читає інформацію її мозок. А вона лише приймає готові результати.

І тут йде один на півсотні з пляшкою пива, і його вона бачить з далека, адже є всі підстави думати, що він – п’яниця, а значить – чоловік. При цьому вона може й не усвідомлювати, що саме за цим критерієм її мозок визначає «обранця».

Опрацьовуючи ситуацію Сніжани, ми змінили переконання «всі чоловіки – п’яниці» на «всі чоловіки уважні і турботливі». Ні, вона ще не вийшла заміж, але в її житті з’явилися уважні та турботливі чоловіки. Їй це подобається і поки що вона заміж не поспішає.

Цей приклад доводить, що діти йдуть по життю з нашими установками, і будуть боятися швидко бігти, боятися заплакати, і взагалі їм буде страшно і тривожно в цьому жорстокому світі. А може навпаки, будуть бігти ще швидше і уважніше, чи не будуть приховувати свої почуття і кожен день насолоджуватися цим прекрасним світом.

Чому вчить НЛП батьків?

– Розуміти свою дитину, знати, чому дитина чинить саме так;

– В якій емоції знаходиться дитина, і які наслідки кожної емоції;

– Навчати успішним стратегіям і аналізувати неуспішні;

– Легко знаходити підхід до своєї дитини;

– Давати ресурсні та корисні установки дитині;

– Бути авторитетом для своєї дитини;

– І багато всього ще корисного і необхідного для виховання щасливого успішного дитини.

Наш світ такий, яким ми в нього віримо. Тож навчіть свою дитину жити в доброму світі!

сертифікований практик інституту сучасного НЛП, тренер,

Юлія Карева

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.