Гроші

Ціни морозів не бояться

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Телебачення лякає, що через ті морози зростуть ціни на овочі та фрукти, та й узагалі, скоро харчі будуть в дефіциті. Влада каже – спокійно. У Івано-Франківську заперечують, що будуть підніматися ціни на овочі та фрукти. Так, за словами в. о. начальника управління прав споживачів Володимира Монастирецького, споживачі з такими скаргами не зверталися. «Ясно, що продуктів харчування на ринках через ці морози поменшало, – каже Монастирецький. – Але щоб ціни зросли на 10-15%, я не помітив, бо так само скуповуюся на ринку, в магазинах. Через зменшення самої кількості продуктів, ясно, що ціни будуть коливатися. Але, щоб різко – такого немає».

До речі, інспекцію по цінах минулого року ліквідували указом президента. Але зараз її заново створюють і тепер це вже буде – державна інспекція з цін.

Ніякої катастрофи з можливою нестачею харчів – переконують і в управлінні агропромислового комплексу ОДА. «Всі продукти можна купити, – говорить начальник управління Іван Андріїшин. – Тут і капуста, і цибуля, і буряк. Ціни не виросли. Отже, проблем із продуктами немає. Це все надумана ситуація. Підіть у будь-який магазин. Всього повно. Навпаки – нема де збути. Стоїть фермер і під милий бік просить взяти у нього картоплю, хоч по гривні».

Щодо якості овочів і фруктів, то Андріїшин запевняє, що все привозять з фруктоовочесховища у Снятині. Воно обладнане найсучаснішими технологіями зберігання і розраховане на 200 тонн.

«Там проведена закладка як фруктів, так і овочів. Все поставляється у магазини, – говорить начальник управління. – Всі продукти – вітчизняного виробництва. Це копійчана продукція. Взагалі цього року ціни низькі. Наприклад, капуста – по гривні, а пригадайте, минулого року було по 12-14 грн. Ніякої катастрофи немає».

В особливо морозяні дні всі ринки Івано-Франківська були закриті. Хоча можна було зустріти і справжніх відчайдухів. Продавці з сіл все одно вирушали до обласного центра на торги з думкою, що конкурентів нема, то щось таки вторгують. Не боялися селянки виставляти свій товар – картоплю, буряки чи капусту. Що їх мотивувало пхатися у такі морози – незрозуміло. Багато ж не вторгують, бо все одно віддають удвічі дешевше. Хіба, якийсь торговий азарт…

«Добра моя картопелька, помацайте, – примовляє перехожих закутана сільська жіночка. – Вдома у погребі стоїть, не змерзла. Беріть. Скільки вам кілограмів? Беріть все, най не мерзну. Не солодка. Беріть, дешевше віддам».

Цікаво, що й не визначиш – чи таки перемерзле, чи ні.

Ціни на ринку та в магазинах не дуже відрізняються. Наприклад, картопля на базарі – 2 грн., у супермаркеті – 1,57, цибуля – 1,5-2 грн. (1,67 у маркеті), капуста – 0,8-1 грн. (1 грн.), морква – 2 грн. (2,65), буряк – 2-2,5 грн. (2 грн.). Отже, вислів «дешевий, як борщ» – нині доволі актуальний.

За фруктами та деякими екзотичними овочами, напевно, краще таки йти в магазин. Принаймні їх тут можна купити у нормальному вигляді – не надто перемерзлі. Банани – по 12,5 грн. за кілограм, а помідори – за 25 грн. Але дехто не боїться ними торгувати й на вулиці. І ціни на базарну екзотику, аж ніяк не менші: банани – 12 грн. помідори – 27 грн. Закутуй ті банани, не закутуй – принесеш до хати – чорніють, а помідори взагалі чи не прозорими стають.

Цікаво, що й у супермаркетах можна зауважити окремі ящики з роздавленими овочами та почорнілими фруктами за меншу ціну. Чесно, нагадує якийсь секонд-хенд. І тут люди риються. Напевно, від бідності. Але то вже геть інша історія.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.