В Івано-Франківській області з чотирьох кисневих станцій працює тільки одна. Усе через те, що департамент охорони здоров’я ОДА невдало їх закупив – бракує комплектуючих частин. Тож зараз вони не працюють.
Питання забезпеченості лікарень власним киснем під час онлайн-наради в Івано-Франківській ОДА підняв міський голова Коломиї Богдан Станіславський. Він сказав, що у Коломийській лікарні нарешті встановили кисневу станцію. Однак, є деякі проблеми, пише Репортер.
“У нас у лікарні уже запрацював генератор кисню, бо ви знаєте які проблеми з киснем. Але трошки невдало департамент зробив закупки. Деяких деталей, запчастин не вистачає. Тому просимо, аби той тендер довели до кінця – дозамовили те, що потрібно. Генератор уже працює. Десь 25% кисню ми отримуємо від генератора”, – розповів Станіславський.
Після озвученого, голова ІФ ОДА Світлана Онищук поцікавилася у начальника департаменту охорони здоров’я ОДА Ігоря Дмитренка, яка ситуація з кисневими станціями. Адже, за її словами, місяць тому вона дала доручення контролювати їхній запуск. Тож зараз мали б працювати усі чотири, які наявні.
Дмитренко пояснив, що два тижні тому в область приїжджав спеціаліст, який їх запускав.
“Орієнтовно два тижні тому приїжджав представник, який запускав станції. Відповідно у Коломиї було підведено живлення. Було виконані ті умови, які міг виконати замовник. Він запустив станцію. Він казав, що ще приїде і доукомплектує. Тож проблем не буде. У всіх трьох решті закладів на даний момент підводиться живлення, що не дає можливість їх запустити”, – сказав чиновник.
За словами чиновника, генератори мають запрацювати у Надвірнянській лікарні, обласній клінічній лікарні та Івано-Франківській ЦМКЛ найближчим часом.
“Якщо лікувальні заклади вчасно зроблять підготовку для того, щоби фірма постачальник могла приїхати та підключити, то найближчим часом вони будуть включенні”, – додав Дмитренко.
Натомість міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків уточнив, що живлення у франківській лікарні є, але нема комплектуючих до кисневого генератора, які має забезпечити підрядник.
Тож у підсумку голова ОДА доручила чиновникам розібратися у ситуації та запустити їх до кінця тижня.
Як йдеться у системі Prozorro, на цю закупівлю витратили 30 300 000 гривень. А роботи, згідно з договором, мали бути виконанні ще 28 серпня 2021.
Наші Гроші. Львів зазначають, що уклали угоду з ТОВ «Глобалмедгруп» ще 26 травня. Засновницею столичної «Глобалмедгруп» є Мая Мозер, а директоркою є її рідна сестра – Емма Гук. Остання є дружиною службовця СБУ Андрія Гука. Саме на неї раніше була оформлене ТОВ «Виробнича компанія Діспомед» Германа Фісталя, яка нині є одним з великих імпортерів медичної техніки, у тому числі апаратів штучної вентиляції легень.
Герман Фісталь значиться засновником ТОВ «Український центр медичних технологій» (у стані припинення) разом з Олександром Цвєтковим та Олександром Добровським. Останнього джерела видання «Mind» назвали двоюрідним братом Михайла Радуцького – нардепа від «Слуги народу» і голови комітету ВРУ з питань здоров’я нації.
Comments are closed.