Війна

Смерть на дорозі. Історія трагічної ДТП на Рожнятівщині та її розслідування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ввечері 15 грудня минулого року 44-річний Орест Тимків їхав на автомобілі додому від батьків. У селі Сваричів Рожнятівського району в його «Рено Кенго» врізався мікроавтобус «Фольксваген Транспортер», який їхав по зустрічній. Орест загинув. Водій буса, 42-річний Віталій Якібчук, виявився п’яним. А далі почалися дивні нестиковки. Тепер Алла Тимків, вдова загиблого, має серйозні підстави вважати, що людина, яка принесла в її сім’ю таке велике горе, може уникнути покарання. І то, виявляється, не вперше…

rozhniativ_dtp_1

Хотів усіх обігнати

Медики підтвердили, що у крові Віталія Якібчука було 1,19 проміле алкоголю. Закон дозволяє 0,2, тож винуватець аварії перевищив норму майже у шість разів. На запитання поліції, чи вживав він алкоголь, Якібчук відповів, що того дня не пив, а от напередодні було – до першої ночі.

Пояснив правоохоронцям, що повертався з роботи додому, перед Сваричевим обігнав попутне авто та наздоганяв інше.

«Я хотів обігнати і другий автомобіль, проте помітив, що навпроти їде машина, – розповів Віталій Якібчук. – Зрозумівши, що не встигну закінчити маневр, різко натиснув на гальма. Склалося враження, що моє авто ніби рухалось по ожеледиці, бо стало некерованим, його винесло на смугу зустрічного руху, де я зіткнувся з зустрічним автомобілем».

Богдан Дмитрик того вечора їхав позаду авто Ореста Тимківа.

«Ми рухалися приблизно з однаковою швидкістю, – розповідає свідок. – Я побачив світло фар зустрічного автомобіля. Він різко виїхав на смугу зустрічного руху й зіткнувся з «Рено», водій якого навіть не встиг загальмувати. Усе відбулося дуже швидко. Склалося враження, що водій «Фольксвагена» або заснув за кермом, або хотів покінчити життя самогубством».

При цьому свідок зазначає, що небезпеки чи перешкоди для руху мікроавтобуса не було, дорога була сухою і головне – вільною від інших автомобілів, пішоходів чи велосипедистів. За словами Богдана Дмитрика, після ДТП із зустрічного боку під’їхав автомобіль «Опель», водій та пасажири якого намагалися витягнути Ореста Тимківа з автомобіля.

rozhniativ_dtp_3

На місці аварії працюють рятувальники. 15 грудня 2015 року

Є й інші свідки. Іван Дячук, автівку якого «Транспортер» обігнав перед аварією, розповів «Репортеру», що бус здійснив обгін не лише його автомобіля, а одразу двох.

«Я їхав десь 70 км / год, – каже Дячук. – З якою швидкістю рухався Якібчук на «Фольксвагені», сказати не можу, однак він обігнав мене та попутний автомобіль, який рухався попереду. Проїхавши кількасот метрів, я зрозумів, що сталася ДТП. На місці пригоди також зупинилась і та автівка, що їхала попереду. Зателефонував до лікарні».

Свідки ДТП побачили, що водій мікроавтобуса непритомний лежить на дорозі. А в «Кенго» спершу вирішили, що нікого немає, проте потім побачили, що водій затиснутий між сидінням і панеллю приладів.

«Ми опустили водійське сидіння, однак чоловіка витягнути не змогли, бо його ноги були затиснуті, – розповідає Іван Дячук. – Водій був іще живий, у нього з рота йшла піна. В цей час я побачив, що до Якібчука повернулася свідомість і він пробує стати на ноги. Попросив його лежати, проте той піднявся і закурив, припершись до буса».

Незабаром приїхали рятувальники та дві карети швидкої. Одна повезла Якібчука до лікарні, друга чекала, поки розріжуть авто Тимківа.

Кіно про дві крові

Одним із перших на місце аварії приїхав друг родини Тимківих Тарас Лагойда. За його словами, поліція вигороджувала винуватця ДТП.

«Ми запитали правоохоронців, чому ті не допитують водія буса, на що нам відповіли, що його немає, – говорить Лагойда. – Кажемо: «Як немає, ось же він там стоїть?!». Лише тоді вони почали з ним працювати».

Коли Віталія Якібчука відвезли до Рожнятівської районної лікарні, туди приїхали і родичі загиблого. Його вдова Алла Тимків обурена, що водія мікроавтобуса не перевірили на алкоголь одразу на місці пригоди.

«Коли ми приїхали до лікарні, Віталій Якібчук спокійно ходив собі між поверхами, – каже Алла. – Навіть без охорони! Незабаром у нього взяли кров на аналіз. Та він міг піти собі додому, сісти за стіл, випити горілки й сказати, що на момент аварії він був абсолютно тверезим!».

Друзі родини Тимківих також розповідають, що в медзакладі тоді бачили заступника головного лікаря, який ніби мав бути у відпустці: «Припускаємо, що він приїздив розрулювати ситуацію».

Після сварки з лікарями у присутності родичів загиблого в Якібчука взяли кров для аналізу й відправили її в обласний наркодиспансер, говорить Тарас Лагойда.

«І тут починається кіно! – продовжує він. – Згідно з офіційними даними, кров до наркодиспансеру доставили і 15 грудня близько 20:00, і 16 грудня о 10:20». Зараз, за словами Алли Тимків, з цього приводу проводиться прокурорська перевірка.

rozhniativ_dtp_4

Так виглядали обидва автомобілі після зіткнення

rozhniativ_dtp_5

Плутатина у паперах

22 січня старший слідчий відділу розслідування ДТП слідчого управління Нацполіції в області Богдан Млининський повідомив Віталію Якібчуку про підозру у вчиненні злочину. Той свої свідчення не змінив.

Івано-Франківський міський суд застосував до підозрюваного запобіжний засіб у вигляді домашнього арешту. Тепер Якібчук до 22 березня зобов’язаний з восьмої години вечора до восьмої ранку перебувати вдома. Слідчий Млининський офіційним листом попросив т.в.о. начальника Рожнятівського райвідділу поліції контролювати ухвалу. Проте Алла Тимків запевняє, що винуватець аварії о сьомій годині зранку вже приходить на роботу й таким чином не виконує ухвалу суду.

«Мало того, 28 січня слідчий дав мені матеріали справи для ознайомлення, – каже Алла Тимків. – Наголошував, що йому до кінця місяця треба віддати справу до суду. Проте я виявила, що в довідці з наркодиспансеру записані невірні дані. Замість «Віталій» (Якібчук – Авт.) написано «Віктор», та ще й дата народження не співпадає. Сказала про це слідчому й він запевнив, що дасть повторний запит у наркодиспансер».

Таким чином у матеріалах справи з’явилося підтвердження того, що Якібчук на момент скоєння ДТП був п’яний. Щоправда, лист датований 26 січня – за три дні до того, як вдова загиблого повідомила слідчому про неправильні дані в паперах.

В Івано-Франківському обласному наркологічному диспансері «Репортеру» відмовились прояснити ситуацію, посилаючись на конфіденційність даних.

Слідчий Богдан Млининський відмовився від коментарів, посилаючись на таємницю слідства.

«Хочете щось дізнатись – звертайтесь до сектору комунікації Нацполіції», – порадив він.

У розмові з «Репортером» Віталій Якібчук повторив свої свідчення, які давав правоохоронцям і підтвердив, що працює, тобто приходить на роботу о сьомій годині.

«Суд ухвалив, аби вдома я був до шостої ранку. В тому документі раз так пише, а раз так», – говорить Якібчук. За його словами, він визнає себе винним у ДТП…

rozhniativ_dtp_2

На тому місці й досі, крім уже стандартних для Прикарпаття квітів і лампадок, лежать уламки автомобілів

Після візиту «Репортера» на Рожнятівщину Аллі Тимків у п’ятниці зателефонували із районного суду та повідомили, що вже в понеділок відбудеться перше засідання у цій справі. Жінка не була готова до такого різкого повороту, та й адвокат мав справи на той день. За його клопотанням засідання суду таки перенесли.

Отже, засідання у справі Якібчука у Рожнятівському районному суді заплановане на 18 лютого. Родина загиблого Ореста Тимківа сподівається, що до того часу перед ними хоч хтось вибачиться за смерть їхнього годувальника.

* * *

Як виявилось, це не перша смертельна ДТП за участю Віталія Якібчука. Внаслідок аварії, яку Якібчук вчинив ще у 2007 році, один пасажир автомобіля загинув, інший – отримав тілесні ушкодження. На суді потерпілі до винуватця ДТП претензій не мали, суд закрив кримінальну справу «внаслідок акта амністії». Сам Якібчук у розмові з «Репортером» цей факт підтвердив. Проте постанови по цій справі немає ані в Єдиному реєстрі судових рішень, ані в облікових даних Управління інформаційних технологій. Чому – велике питання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.