В Україні завершилася перевірка міст на доступність від проєкту “Доступно.UA” під назвою “Тостер”. Всього перевірили 10 міст.
Перше місце зайняла Вінниця (23,58% доступності), друге – Івано-Франківськ (22, 92%). Далі йдуть Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Херсон і Миколаїв, пише “Репортер” з посиланням на інформацію від ГО “Доступно.UA”.
Франківськ набрав 577 балів із майже 2519 можливих.
Більшість аптек у місті ігнорують державні будівельні норми. Згідно з ними, аптеки не мають права працювати, якщо вони є недоступними для маломоібльних груп населення. Але із 79 перевірених аптек, сім доступних і сім частково доступних.
В усіх перевірених містах інспектори “Доступно.UA” брали співвідношення низькопідлогового транспорту до загальної кількості муніципального та приватного. Івано-Франківськ має найкраще співвідношення серед перевірених міст – 30,47%.
Серед 47 перевірених харчування, лише сім доступні або частково доступні.
Рейтинг “Тостера”. Як кияни перевіряли Франківськ на доступність
Основні критерії їхньої доступності перехресть, переходів і тротуарів: наявність тактильної плитки та нормативність її встановлення, наявність нормативного пониження бордюрної плити, кут його нахилу, відсутність додаткових бар’єрів (ям, порогів тощо). Для рейтингу перевірили всі перехрестя та переходи у радіусі 500 м від центральної точки Франківська. Місто набрало 29,53% (231,5 балів з 784,0)
Центральний залізничний вокзал набрав 2 з 20 балів (найгірший результат разом із Кам’янець-Подільським) Центральний автовокзал набрав 0,5 з 20 балів (найгірший результат серед усіх перевірених міст). ЦНАП набрав 2,5 з 20 балів. Центральна міська лікарня набрала 5 з 20 балів (найкращий результат з усіх перевірених міст).
Міська рада набрала 2,5 з 20 балів. Будівля міської ради не відповідає нормам. За словами інспекторів, деякі пандуси можна було зробити з меншим кутом нахилу.
Співвідношення довжини велодоріжок у місті до загальної довжини вулиць 5,83%. Другий показник після Вінниці, де співвідношення – 15,69%.
Comments are closed.