Соціум

Донорам дарували паски у «Прикарпатському обласному центрі служби крові» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У КНП «Прикарпатський обласний центр служби крові» таку акцію проводять уже п’ятий рік поспіль. І в четвер та у п’ятницю перед Великоднем донорам крові дарують паски.

Як повідомив Репортер генеральний директор «Прикарпатського обласного центру служби крові» Ігор Дожджанюк, це ініціатива працівників центру.

паски донорам, центр служби крові, новини Івано-Франківська

Перед Великоднем ми завжди купуємо 75-100 пасок, – розказує гендиректор. – Здав кров, узяв паску і пішов додому. Це не є акція, це такі подарунки перед святами. Цього року купили 75 пасок. Купуємо за свої гроші.

паски донорам, центр служби крові, новини Івано-Франківська

Також Ігор Дожджанюк додає, на разі запас крові є сталий, але є витрати компонентів крові, тому донори потрібні постійно. Зокрема,  кличуть донорів з мінусовим резусом, бо він трапляється у 1,5-2 рази менше, ніж резус плюс.

Крім забезпечення медичних закладів, запаси крові відправляють на схід, на фронт і у прифронтові регіони.

У Івано-Франківській області є понад 3000 Почесних донорів України – це ті, хто здав понад 20 л крові. Є й четверо Заслужених донорів України, які здали понад 40 л крові – і продовжують донації.

Нагадаємо, Прикарпатський обласний центр служби крові розташований в Івано-Франківську, на Бандери, 23. Донацію можна зробити у будні дні з 08:30 до 14:30.

паски донорам, центр служби крові, новини Івано-Франківська

Як стати донором крові?

Перед здачею у потенційного донора беруть кров і визначають рівень гемоглобіну та інші показники, міряють тиск, ставлять запитання по стану здоров’я, відтак пригощають солодким чаєм з печивом – це треба перед здаванням.

Далі – сама донація, яка триває до 10 хв. За один раз у людини беруть 450 мл крові. Цей запас повністю відновлюється протягом двох місяців, тож частіше кров здавати не можна. Жінкам також не варто здавати кров під час менструації, бажано не скоріше, ніж за п’ять днів по її закінченню.

паски донорам, центр служби крові, новини Івано-Франківська

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.