Війна

Договір IT-аутсорсингу: як уникнути суперечок із замовником

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

GLOBE NEWSWIRE прогнозує зростання ринку аутсорсингу на 98 млрд долларів США до 2024 року. IT юрист Stalirov&Co підготував рекомендації до контрактів, щоб допомогти українським IT підприємцям безпечно вести бізнес працювати з міжнародними клієнтами.

Опис послуг та об’єму роботи

Користуйтеся правилом: чим детальніше визначені послуги, тим менша вірогідність спорів, затримок у розробці та втрати маржинальності проекту.

Опис послуг у договорі та технічному завданні має значення для банків, податкової та органів фінансового моніторингу. ІТ-компанія може отримати запит від банку з вимогою підтвердити легальність походження коштів. Щоб це зробити, подають договір. Якщо послуги некоректно прописані, банк може заблокувати рахунок. Так само це важливо для уникнення подвійного оподаткування.

Фінансові питання

У IT сфері є 2 класичні варіанти: заздалегідь визначити необхідну кількість годин і зафіксувати ціну (fixed price), або стягувати плату за відпрацьовані години членів команди за фактом виконання роботи (time&materials). Крім них, оплата можлива за моделлю підписки або поэтапно.

На консультаціях IT юристи радять міксувати моделі, щоб після підписання договору мати змінювати підходи до ціноутворення.

Важливо розмежувати поняття багу до додаткового запиту. Перше доведеться усунути за рахунок попередньо ухваленого бюджету, а от друге оплачується зверху.

Фіксуйте раунди правок. До прикладу, не більше 3-х ітерацій при розробці веб-сайту. Все, що вище вказаної цифри, додатково оплачується.

Клієнт оплачує послуги за інвойсом, що підтверджує надання послуг іноземним замовниками. Підписання інвойсу двома сторонами означає, що клієнт прийняв роботи, немає претензій і не може вимагати повернути аванс. Здавалося б, все просто. Але, як показує досвід, більшість IT-компаній виставляють інвойси в односторонньому порядку та не вимагають від замовника його підписати.

Комунікація між виконавцем та замовником

Присвятіть окремі пункти алгоритму постановки ТЗ, зокрема онлайн. Закріпіть обов’язок замовника вчасно надавати інформацію, матеріали та доступи, які потрібні для виконання завдань, надавати фідбек та узгоджувати наступні робочі кроки. Якщо клієнт своєчасно не реагує на запити (не виходить на коли, не надсилає контент, дизайн та інші матеріали), IT-компанія може призупинити роботу та дедлайни заморожуються. Додатково пропишіть, хто відповідальний за оплату інвойсу.

Ще 5 порад від юристів

    1. Визначте строки прийняття результатів роботи або відмови.
    2. Згадайте про можливість використання опенсорних рішень.
    3. Збережіть право компанії на внутрішні технологічні рішення. Для цього напишіть, що права інтелектуальної власності на них не переходять до замовника.
    4. Отримайте згоду на розміщення кейсу у портфоліо.
    5. Не спішіть подавати позов до суду, якщо виник конфлікт. Часом переговори, медіація або арбітраж здатні зберегти час, гроші та дати кращий результат.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.