Без категорії

Вівці мають бути цілі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щойно новий президент прийшов до влади, він поповнив і без того довгий список віце-прем’єрів, а натомість заявив про скорочення чиновників на 20 %. Відтак, на Прикарпатті поширилися чутки, що починається «рубка», а першим за це взявся Івано-Франківський виконком.


Місто перекидає людей

За словами керуючого справами міськвиконкому Андрія Лиса, рекомендації вищого керівництва стосуються органів виконавчої влади, а не місцевого самоврядування. Проте, міськвиконком таки скорочує кадри. «Міський голова дав рекомендацію усім структурам переглянути і знайти можливість скоротити 10 % штатних одиниць», – каже Лис.

Він розповів, що місту вкрай необхідно підсилити деякі струк­тури. Мовляв, є рекомендації від територіального підрозділу Держкомпідприємництва збільшити відділ дозвільно-погод­жувальних процедур на вісім одиниць. Ще треба збільшити на шість працівників штат управління земельних відносин, адже воно забезпечує додаткові надход­ження до бюджету. Крім цього, відділ державної реєстрації слід збільшити на три одиниці, міський центр соціальних служб для сім’ї та молоді – на три, архівний відділ міськвиконкому – на одного, а відділ ведення держав­ного реєстру виборців – також на одного працівника.

«Депутатський корпус поставив перед нами завдання зробити це не за рахунок додаткових штатних одиниць, а за рахунок їх переміщення в межах затвердженої кількості», – пояснює Андрій Лис.

Він запевняє: мова йде лише про те, щоб перекинути штатні одиниці, разом із самими людьми, з однієї структури до іншої. «Так щоб у нас був баланс, – говорить Лис, – і щоби ми вийшли на нуль. Люди роботу не втратять. До того ж, я є головою профкому міськвиконкому, тому у мене завдання, щоб і вовки були ситі, і вівці цілі».

Зрештою, каже Андрій Лис, якщо управління зможуть обґрун­тувати свою кількість, то вони збережуться у повному штаті. Мовляв, скоротять тільки там, де буде можливо.

Область обґрунтовує кількість

Керівник апарату ОДА Роман Струтинський розповів, що вони звернулися до президента зі службовою запискою, в якій зазначили, що скорочувати вже нема куди, тим більше на 20 %. Мовляв, апарат райдержадміністрацій і так складається із 30‑35 працівників – від голови РДА до прибиральниці та водія. Чисельність зовнішніх структур, каже Струтинський, теж незначна – від п’яти до дев’яти працівників.

«При скороченні штату ще на 20 %, – наголошує керівник апарату ОДА, – буде просто неможливо боротися з кризою в економіці, фінансах, соціальній сфері, ЖКГ та інших сферах життєдіяльності».

До речі, щодо кількості заступ­ників голови ОДА. Їх мало би бути шість, утім наразі є пропозиція із Києва двох скоротити. Натомість, облдержадміністрація наполягає на своєму – залишити всіх шістьох. «Кількість віце-прем’єрів значно збільшилася, – каже Роман Струтинський. – І так вийде, що вже сьогодні один заступник голови ОДА виходитиме на двох-трьох віце-прем’єрів. Тому не треба зациклюватися на кількості заступників, бо ситуація дуже важка. При такому скороченні економія для держави буде невеликою, а втрати – більшими. Бо в кожен кутик треба заглянути».

Роман Струтинський акцентує: треба піднімати велику промисловість та економіку, працювати з агропромисловим комплексом, ЖКГ, бюджетними установами та будівництвом. Тільки відкривши заводи, можна буде зняти соціальну напругу і поповнити бюджет.

Правда, якщо Київ і надалі наполягатиме, то ОДА таки зазнає скорочень.

«Поки що прийшов тільки лист заступника міністра фінансів Сергія Рибака з пропозицією щодо скорочень, – говорить Роман Струтинський. – Утім, постанови уряду ще немає. Якщо буде, то, звісно, ми будемо її виконувати. Але я мав розмову з представниками Кабміну та казав: якщо хочете знищити виконавчу владу на місці, а особливо в районах, то скорочуйте».

До речі, Струтинський має й зустрічну пропозицію. Він вважає, що слід скоротити всі структури, які за останні кілька років повід­кривали на рівні центральних органів – інспекції та фонди. Мовляв, ліквідувавши ці струк­тури, матимемо економію.

І останнє, каже Роман Струтинський, скоротивши 400 осіб, можна створити соціальну напругу. Адже працевлаштуватися як в обласному, так і в районному центрі не так вже й просто. «І над цим треба думати, – підсумовує керівник апарату ОДА. – Бо сказавши «А», треба думати і про «Б». Будь-яку проблему треба аналізувати всебічно, а не зациклюватися на дрібненькій економії».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.