Без категорії

Лемківська капличка почекає

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня на сесії міської ради розглядали питання «Про матеріали управління земельних відносин виконавчого комітету міської ради». Головний спеціаліст управління земельних відносин Микола Іванчишин запропонував розглядати проект рішення по розділах. Так і зробили.


Депутати сперечалися лише по кількох пунктах. Одним із найсуперечливіших було затвердження проекту землеустрою релігійній громаді «Святих Апостолів Кирила і Методія» Української греко‑католицької церкви по вул. Галицькій (поруч з будинком № 38), для будівництва каплиці у стилі Лемківської церковної споруди. Іванчишин розповів, що питання розглядалося на виконкомі і мало певні зауваження щодо площі ділянки. Адже згідно з матеріалами управління Держкомзему орієнтовна площа під будівництво затверджувалася 0,25 га. Саме таку площу має весь сквер «Княгинин». Тому міський голова Віктор Анушкевичус доручив скорегувати генеральний план і встановити тільки ту територію, яка необхідна для будівництва самої каплички. Наразі управління архітектури ще не визначило цю площу, тому в проекті її так і не вказали.

Тож Ліліана Сімонович запропонувала відкласти це питання. Вона запевнила, що добре вивчала питання і зауважила – там є два комплекти документів. В одному визначається площа будівлі 155 кв. м, а в іншому – 220. «Це вже не каплиця, а ціла церква, – сказала Сімонович. – У цьому скверику неодноразово освячувалися камені. Перший раз – пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, другий – пам’яті депортованих. А зараз стоїть питання каплиці. Можливо, це й добре, але не так, щоб забудувати весь скверик».

Сімонович сказала, що це рішення може стати загрозою захоплення скверу. На це Михайло Коник відповів, що лемки зараз розпорошені по цілій Україні і їм треба дати можливість духовно самоорганізуватися, побудувавши капличку. «Натомість знайшлися люди, яким це заважає, бо воно стоїть на заваді їхніх бізнес-інтересів (нагадаємо, чоловік Ліліани Сімонович орендує частину «Княгинина», а у сквері має літній майданчик – Ред.), – сказав Коник. – А привід про невизначеність ділянки – надуманий».

Коника підтримав депутат Богдан Чупірчук. «Скажіть, будь ласка, чи є випадки, коли будь-яка релігійна громада у Франківську захоплювала земельні ділянки в результаті будівництва церковних споруд?», – спитав він. Депутати почали вигукувати з місця, що таких – маса. На це Чупірчук відповів, що він таких не знає, тому треба про них говорити і зазначив, що навпаки можна наводити приклад самої Ліліани Сімонович про захоплення нею інших речей. Правда, факти не озвучив. «Це є цинізм зі свого боку», – сказав Чупірчук і запропонував голосувати по цьому пункту поіменно, щоб усі знали, хто і чому блокує питання.

Сімонович обурилася. «Якщо в нього є якісь факти, що я захопила якісь земельні ділянки чи ще щось, то хай звертається у правоохоронні органи і доводить це в судовому порядку», – сказала вона та попросила її не ображати. Мовляв, вона виступає не від себе, а від княгининської громади. А громада вважає, що лемкам треба дати кілька годин у княгининській церкві для відправи, а не будувати окрему капличку.

«У Княгинині, який є найдавнішим мікрорайоном, і церква якого є пам’яткою архітектури, цим питанням створюється конфліктна ситуація, – зауважила Сімовнович. – Тому треба узгодити чіткі межі тої каплички».

Депутати ще трохи поговорили та врешті вирішили голосувати. Поіменний режим, який пропонував Чупірчук, не підтримали. А голосуючи у звичайному режимі, депутатам, для будівництва лемківської церкви, не вистачило двох голосів. Цікаво, що стане на заваді депутатам, коли площу для будівництва каплички таки затвердять?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.