Без категорії

Дзюдо дає все

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пам’ятаємо, як раділа Україна, коли нарешті її олімпійці здобули першу нагороду на Олімпіаді в Пекіні. Зробив це дзюдоїст з Надвірної Роман Гонтюк.Японське бойове мистецтво, яке чомусь і досі вважається дещо екзотичним на Прикарпатті, зараз набуває все більшої популярності. «Репортер» навідався до івано-франківського спортивного клубу «Кано». Тут підростають обдаровані юні дзюдоїсти.

Спільне коріння

Клуб «Кано» створений у 1990 році, говорить його засновник, тренер Валерій Корсун. Вони разом з нинішнім відомим прикарпатським бізнесменом Тарасом Виноградником одними з перших почали культивувати дзюдо в Івано-Франківську. Тоді в «Кано» спортсмени тренувалися лише з айкідо. Пізніше додалося дзюдо. І вже другий рік у клубі практикується кендо. Ці бойові мистецтва мають спільне коріння і тренувати їх разом було давньою мрією тренера Корсуна.

За цей час через клуб пройшло чимало людей. Багато з них покинули спорт, але ще більше продов-жують тренуватися. «На наших килимах займаються навіть ті, кому вже за 60 років. Вони чудово себе почувають, люблять цю справу, і ми з того щасливі», — каже тренер.
Що ж до дітей, то їх у групи дзюдо набирають із семи років. Буває, що малі, які активніше розвиваються, борються зі старшими одноклубниками. Задатки майбутнього спортсмена можна бачити у самому ранньому віці.

Роки до Європи

Щось таке було і з Юрієм Пожаром, згадує Валерій Корсун. Коли його вперше привели на тренування, хлопцеві було п’ять років. Скоро буде 17.
Останні роки Юрій показує на змаганнях дуже хороші результати. Двічі брав бронзу чемпіонатів України. На початку цього року став чемпіоном України у категорії 73 кг. Там фактично відбувався набір до юнацької збірної України. Юрій виконав норматив майстра спорту та увійшов до складу збірної. Попереду був чемпіонат Європи.
Для підготовки до європейської першості було вирішено взяти участь у двох міжнародних турнірах. На першому з них, у Чехії, наш спортсмен серед представників 22 країн-учасниць посів друге місце.
Цьогоріч чемпіонат Європи приймала Словенія. На турнір з’їхалися спортсмени із сорока держав. Юрій боровся за бронзову медаль, але піднятися на п’єдестал хлопцеві не вдалося. «Одразу дещо розчарувавшись у Словенії, ми вже вдома усвідомили, яке то було досягнення. Адже на чемпіонаті Європи перші сім місць вважаються заліковими», — каже Валерій Корсун.
Пожар закінчив перший курс Коледжу фізичного виховання, але канікул у звичному розумінні цього слова в нього не вийшло. Нині Юрій готується до чемпіонату світу серед своїх однолітків, який має відбутися в угорському Будапешті 6‑8 серпня.
День у нього починається з тренування о восьмій ранку і завер-шується вечірніми заняттями на килимі клубу «Кано». Але Юрій не вважає це обмеженням. Навіть у шкільні роки спорт не заважав йому у житті. Уроки, тренування після них, домашнє завдання ввечері не змусили хлопця полишити заняття.

Не сходити зі шляху

За своїм старшим товаришем підтягуються й інші вихованці Валерія Корсуна. П’ятнадцятирічний Давид Харибава вже двічі ставав найсильнішим в Україні серед своїх однолітків. Цього року його теж чекає відбір до національної збірної.
Сьогодні в клубі «Кано» займаються дві групи з айкідо, дві — дзюдо та одна з кендо. Їх тренують троє наставників. Видається, що це далеко не межа. Адже з подальшими досягненнями наших краян на міжнародній арені дзюдо ставатиме все більш популярним на Прикарпатті. Клубу у виїздах на змагання допомагає Тарас Виноградник. Тренер Валерій Корсун із вдячністю каже, що на його прикладі люди мають розуміти, наскільки важливий спорт і що він потребує допомоги.
«Дзюдо дає мені все у житті», — говорить Юрій Пожар. У майбутньому спортсмен хоче тільки прогресувати. Попереду — великі можливості. У спорті треба пробиватися до молодіжної збірної, у житті — не за горами закінчення коледжу. А далі — життя покаже. Головне — не сходити зі шляху, який вибрав. Зі шляху дзюдо.

Три мистецтва

Засновником дзюдо (з японської «гнучкий шлях») вважається японець Дзігоро Кано. Це бойове мистецтво, основою якого послужило джиу-джитсу, виникло наприкінці ХІХ століття. Класичне дзюдо передбачає 65 базових технік. Техніка ділиться на три підрозділи: кидків, сковування та завдавання ударів по уразливих точках супер-ника. Дзюдо є олімпійським видом спорту.
Айкідо було розроблене японським майстром Морихеєм Уесибою. Це бойове мистецтво акцентується на злитті з атакою суперника і перенаправленні його енергії проти нього. Техніка айкідо характерна використанням колових рухів для відходу з лінії атаки і для виведення супротивника з рівноваги.
Кендо — сучасне фехтувальне мистецтво, яке веде свою історію від традиційних самурайських технік володіння мечем (кендзюцу). У перекладі з японської «кендо» означає «шлях меча». 
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.