Статті Культура

Француз Жуль Одрі став у Франківську людиною тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає француза Жуля Одрі, який з 12 березня став головним режисером франківського драмтеатру – тепер уже Національного. Керівник театру Ростислав Держипільський (тепер ще й до всього лауреат Шевченківської премії) жартома пояснює, що це такий хитрий хід, аби якраз відповідати національному статусу.

Хитрий чи ні, але в нашому театрі останні роки усі затії мають успіх.

Жуль Одрі – продюсер, режисер і художній керівник паризького театру Future Noir, викладач акторської майс­терності у школі кіно і театральній школі. Також як режисер закінчив вищу школу драматичного мистецтва в Парижі.

Франківці могли бачити роботу Жуля Одрі у постановці трагіфарсу «Сьогодні вечері не буде» київського театру «Золоті ворота». Цю виставу за п’єсою іспанського драматурга Антоніо Аламо «Хворі» про вечерю у Сталіна показали на малій сцені драмтеатру в квітні минулого року під час XV фестивалю «Французька весна».

Тоді керівник «Золотих воріт» хвалив Жуля як професійного молодого режисера з хорошими амбіціями. За його словами, Жуль Одрі – цікавий режисер, який у Франції випускає багато прем’єр.

Читайте Джон Маккейн – людина тижня за версією «Репортера»

Жуль Одрі ближче познайомився з франківським театром у Парижі, коли вони готували виставу «Модільяні». У червні минулого року він приїхав до Франківська на Porto Franko як гість. Тоді остаточно закохався – і в театр, і в місто загалом. Тож коли восени почав готувати у драмтеатрі постановку «Калігула», і йому запропонували переїхати до Франківська, Жуль погодився одразу.

Ростислав Держипільський каже, що це вперше в історії нашого драмтеатру, а може й Украї­ни, головним режисером став іноземець.

«Я дивився, як він працює. Це буде великим плюсом для розширення свідомості. Ми зможемо під’єднати західноєвропейську театральну та культурну традицію до того, що є в нас. Ця співпраця має народити щось нове, ексклюзивне», – говорить Держипільський.

Каже, в обов’язках Жуля – робота з акторами, впровадження нових технологій. Також він може запропонувати зв’язки з європейськими режисерами та фестивалями.

До теми Василь Гринишин, який видавав себе за співробітника СБУ, – людина тижня за версією “Репортера”

«Це наш новий хитрий хід і наступна бомба в хорошому розумінні, яку ми закладаємо, щоб ще більше хорошого театру розкидати по Україні та світі», – додає керівник театру.

«Я познайомився з Франківськом на фестивалі Porto Franko. Тут є атмосфера і дух, яких не бачив у жодному місті України, – говорить Жуль Одрі. – Мене надихають Ростислав Держипільський, Олексій Гнатковський і вся акторська трупа франківського драмтеатру. Цей театр має сильний мистецький напрямок, що базується на великій традиції. Моє завдання – зрозуміти, як віднайти баланс між традицією, культурою, які я побачив тут, та віяннями з Європи. Я приїхав не лише для роботи, а й для того, щоб побудувати нові мости між нашими країнами, між Парижем та Франківськом зокрема».

Каже, налаштований привезти нові акторські техніки, запровадити нову організацію роботи. Жартує, що готовий попрацювати над дисципліною в театрі й цікавився у Держипільського, чи можна йому кричати.

Читайте Франківська підприємиця Уляна Сочавська стала людиною тижня за версією “Репортера”

«Статус національного – це історична мить, як і приїзд французького режисера Жуля Одрі, – додає Олексій Гнатковський. – Ми запросили Жуля не лише тому, що він із Франції. Він має великий досвід і цікавий теат­ральний підхід. У Жуля – глибока філософія театру, яка поєднується з нашою».

Гнатковський каже, що Жуля Одрі кличуть у різні театри України та Франції, але той обрав саме наш театр.

Перші результати роботи у франківському драмтеатрі можна буде побачити вже у травні – у постановці «Калігула» за Альбером Камю. Через два місяці подивимось.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні