Люди Статті

Василь Гринишин, який видавав себе за співробітника СБУ, – людина тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає 37-річного Василя Гринишина з Коломийського району. Чому? Ну, дуже вже нахабний шахрай.

Чоловік проживав у селі Підлужжя і видавав себе за співробітника СБУ. Добув собі фальшиве посвідчення й не лише вирішував з його допомогою особисті питання, а й дурив людей, обіцяючи «порішати» за гроші, пише “Репортер“.

Гринишин видавав себе за представника підрозділу Цент­рального апарату СБУ з анти­терористичної діяльності. В СБУ, звісно, ніколи не працював. Втім, розповідав, що його статус дозволяє вирішувати бізнесові проблеми та отримувати різні дозволи без особливих проблем.

Під час обшуку у нього знай­шли теє посвідчення працівника СБУ, пістолет Макарова, перероблений для відстрілу гумових куль, і набої до нього.

Підробка посвідчення виявилася достатньо якісною, аби Гринишин встиг обдурити не одного довірливого прикарпатця – на кілька десятків тисяч доларів. Так, в одному з випадків, він пообіцяв за кілька тисяч американських грошей вирішити питання із виділенням автобусного маршруту в Івано-Франківську. Хоча міг, напевно, пообіцяти будь-що.

На момент затримання чоловіка поліції було відомо про три випадки шахрайства. Розпочали кримінальне провадження, триває слідство. У поліції підозрюють, що ошуканих може бути значно більше. Якщо ви впізнали чоловіка на фото та постраждали від його дій – телефонуйте на 102 або звертайтеся у міський відділок на Бельведерській. За кілька днів від появи повідомлення про Гринишина у ЗМІ ще кілька людей написали заяви.

Мало того, під час написання цього матеріалу виявилося, що Василь Гринишин ще й просив місцеві інтернет-ресурси прибрати з сайтів його фото та прізвище. Бо це, мовляв, йому шкодить, а він взагалі ні в чому не винен. Приходив з адвокатом…

У цій історії найсумніше те, що люди й досі сподіваються вирішити свої проблеми з допомогою хабарів і шукають якісь зв’язки та нечесні способи. Якби не було охочих «порішати», то не було б і тих, хто пропонує такі послуги.

До слова, у Франківську також не виводяться шахраї, які обіцяють врятувати родичів від поліції. Минулого тижня 70-річна жінка віддала 600 доларів, а 54-річна коломиянка – 16 000 гривень. Вони отримали посеред ночі тривожний дзвінок від начебто працівника поліції, що їхні сини скоїли ДТП. А неповнолітня донька нардепа Юрія Солов’я винесла 1575 євро та 87 500 гривень – шахраї повідомили дівчині телефоном, що її батьки потрапили в аварію.

Висновок напрошується один – ходіть прямими шляхами, а у випадку нічних дзвінків – просто не лякайтеся. Часто буває достатньо зателефонувати до родича і перепитати, чи все з ним гаразд. А заодно повідомити про шахраїв поліції. Складно? Наче ні. Не втрачайте здорового глузду і бережіть себе.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.