Соціум

Які бувають системи кондиціонування: типи кондиціонування квартири

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Какие бывают системы кондиционирования: типы кондиционирования квартиры

Неможливо уявити комфортне життя в міській квартирі без оптимального мікроклімату в приміщенні. Для контролю сталості внутрішнього температури, вологості і співвідношення кисню і вуглекислого газу потрібен кондиціонер, масштаби різноманітності вибору яких можуть заплутати будь-якого власника нерухомості без технічної освіти. У статті Ви знайдете відповідь на питання: «Які бувають системи кондиціонування?» і спростите завдання підбору моделі для Ваших потреб. Ознайомитися з прикладами успішних проектів установки систем кондиціонування Ви можете за посиланням: https://alterair.ua/ru/konditsionirovanie/kvartir/ на сайті компанії Альтер Ейр.

Види систем кондиціонування квартири

При виборі кондиціонера важливо розуміти, чи потрібно Вам тільки охолоджувати приміщення або при відставанні строків включення централізованого опалення від приходу холодів, Вам буде потрібен обігрів кількох кімнат. Перед ближчим знайомством з тим, які існують типи кондиціонування, важливо згадати про існування основних підкатегорій:

Системи здатні тільки охолоджувати або працювати в обидві сторони зміни температури.

  • Стаціонарні та мобільні моделі.
  • Поодинокі і складові варіанти.
  • Установки з спрощеним методом монтажу і вимагають наявності спец-конструкцій.
  • Пристрої з додатковими функціями глибокого очищення, іонізації і осушення повітря.

Лідерами на ринку кондиціонерів сьогодні є японські і європейські виробники, що використовують інноваційні технології для економії електроенергії, недопущення проникнення неприємних запахів, захисту виробів від обмерзання і корозії: Daikin, Mitsubishi, Trox, Kampmann, Jablotron L.T. та інші. Але так було не завжди. Якщо Вас цікавить історія розвитку та принцип роботи систем кондиціонування повітря, переходите на статтю інтернет-енциклопедії

Спліт-системи

У країнах СНД за рахунок цінової доступності, порівняно невеликих метражів більшості квартир, простоти в установці і невимогливість обслуговування рейтинг очолюють спліт системи настінного типу. Вони складаються з двох функціональних модулів. Створює 95% шуму конденсаторний (зовнішній) блок, який Ви часто бачите на типових багатоповерхових будинках, монтується зовні, а випарний модуль в кімнаті з межує з вулицею стіною. Якщо житлоплощу велика і має відмінність в інсоляції і продувності, то часто ставляться кілька кондиціонерів. Відразу варто обумовити, що в зв’язку з порушенням естетичного вигляду будівлі, даний вид пристроїв не підійде для жителів історичних районів і будинків або житлових комплексів зі строгими правилами щодо внесення змін до екстер’єр будівель.

Мульти спліт-система

Дані види систем кондиціонування повітря працюють за схожим принципом, але ведуть розгалуження від загальної зовнішньої частини до внутрішніх модулів. Тому здатні вентилювати відразу кілька приміщень (зазвичай не більше шести) від одного компресорно-конденсаторного блоку. Даний варіант добре підходить для приватних будинків і квартир з декількома кімнатами, якщо Ви не хочете жертвувати видом зовнішньої обробки. У спліт-системи є і недоліки: підвищена складність проектування і установки, необхідність відключення і демонтажу всієї системи при виході з ладу одного модуля.

Канальні і касетні системи

Види кондиціонування канального типу до недавнього часу застосовувалися в основному на заводах, фабриках і складах. Саме їх «шахти» Ви бачили в бойовиках, де головний герой пробирається непоміченим в охороняється лігво ворога. Після зниження шуму роботи моделей нового покоління вони надійшли на службу в офіси і житлові будинки з підвісними стелями і багатоярусними квартирами. Більшість моделей проектуються з вбудованими в стелі блоки і йдуть по кімнатах відведення і працюють за принципом рециркуляції. Повітряна маса забирається гратами, йде до внутрішнього модулю, де змішується з атмосферним повітрям, і повертається в будинок. Касетні аналоги відрізняються відсутністю громіздких частин з гратами.

Що потрібно врахувати при виборі системи кондиціонування в квартиру

Крім обсягів житлоплощі, фактор, що впливає на вибір потужності кондиціонера – повітропроникність склопакетів і підлог. Вона знижує вимоги до швидкості обміну кисню і вуглекислого газу, але в холодні і спекотні дні змусить кондиціонер працювати активніше. Те ж можна сказати і про розташування квартири: кутові варіанти сильніше продуваються і при відсутності додаткової теплоізоляції швидше остигають на вітрі. Останній нюанс, про який забувають іноді навіть спеціалізуються на продажах консультанти і менеджери, – облік планування квартири. 2 трикімнатні з однаковою житловою площею, але з різним взаиморасположением кімнат, матимуть відмінну швидкість обороту повітря.

Площа квартири, кількість мешканців і техніки

Вибираючи вентиляційну установку для студії, кімнати або цілого будинку, власники часто не враховують навіть сумарну площу приміщень, що критично важливо для підтримки постійної температури. Крім того, потрібно враховувати не квадратні метри, а житловий обсяг, тобто висота стель грає другу за значимістю роль. При цьому кубатура поновлюваного системою кондиціонування повітря розраховується не для приміщення, а для людей. Тому отримані м3 при перемножуванні площі на висоту будуть ділитися на число мешканців. Якщо на Вашій кухні немає витяжки або Ви займаєтеся тренуваннями в домашніх умовах, то показник необхідної потужності для окремого приміщення зросте вдвічі.

Бюджет

Розрахувати вартість системи кондиціонування можна тільки після зупинки вибору на конкретній моделі. Схожі на перший погляд і за заявленими базовими характеристиками китайські і японські або чеські вироби будуть принципово відрізнятися за додатковими параметрами. У дешевих пристроях Ви не знайдете дублюючих систем захисту від поломок і перегріву, оповіщення про забиванні фільтра, датчиків для тонкої настройки контролю температурних і вологісних показників в окремих кімнатах, що забезпечують затишний мікроклімат і знижують витрати електрики.

Розрахунок потужності кондиціонера для квартири

Якщо максимально спростити формулу з таблиць санітарно-гігієнічних норм, то розрахунок потужних характеристик буде вираховуватися виходячи з добутку норми повітря на одну людину за одиницю часу і кількості людей. Стандарт при низькій фізичної активності становить 21 м3 на годину на дорослого, але при проведенні фізичної роботи він різко зростає до 50 м3 / год. У зв’язку з наявністю виділяють в навколишнє середовище тепла побутових приладів, параметр обміну повітря для виведення надлишків теплоти (L) вважають так: тепловиділення в кімнаті (Q) ділять на твір спеціального коефіцієнта (при стандартних умовах тиску і вологості становить 1,211 кДж / К * м3 ) і різниці температур видаляється і вхідного повітря. Так як самостійно точно підрахувати оптимальну потужність системи кондиціонування дуже складно, це завдання краще довірити фахівцям.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.