Щорічно в нашій країні відбуваються тисячі крадіжок. Деякі з них дрібні, за які передбачена адміністративна відповідальність, а є і кримінально карані діяння. Під крадіжкою потрібно розуміти таємне викрадення чужого майна. Таємним вважається вчинення правопорушення, коли винна особа переконана, що його дії непомітні, ніхто їх не бачить і не знає. Навіть якщо в цей момент дійсно були свідки, але злочинець на 100% переконаний у таємності своїх дій, то це буде крадіжка, а не грабіж.
Щоб визначити, яке правопорушення – кримінальне або адміністративне, за основу береться сума завданих матеріальних збитків. Цей показник розраховується, виходячи з мінімального прожиткового мінімуму, який розраховується за станом на 01 січня поточного року.
Таким чином, в 2021 рік розмір прожиткового мінімуму – 2270 грн. Встановлено, що для кваліфікації дрібного розкрадання, тобто адміністративного правопорушення, визначена сума в 227 гривень. Якщо сума заподіяних збитків наразі, викраденого майна більше хоча б на одну копійку, то діяння винної особи підлягає кримінальній кваліфікації.
Чи є кримінальна відповідальність за крадіжку?
Як вже було сказано вище, в Україні встановлено 2 види відповідальності за викрадення чужого майна – кримінальна і адміністративна. Якщо людина скоїла кримінальний злочин, то його дії кваліфікуються за статтею 185 КК.
У цій нормі кілька частин, кожна з яких містить певні кваліфікуючі ознаки і, відповідно, санкцію за вчинення злочину.
Так, крадіжка вчинена одноосібно і не спричинила за собою шкоди потерпілому у великому або значному розмірі, карається:
- штрафом;
- громадськими або виправними роботами;
- арештом;
- обмеженням волі.
Коли таємне викрадення майна здійснюють двоє і більше осіб, або є ознака повторності, винним особам загрожує:
- арешт;
- обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років.
Кваліфікуючими ознаками, за які передбачені більш суворі міри покарання, є:
- проникнення на об’єкт (це може бути не тільки будинок або квартира, а й виробничий склад, офісне приміщення, сховище або інше місце, куди обмежений доступ);
- сума завданих матеріальних збитків.
Статтею 185 КК встановлена максимальна міра покарання у вигляді позбавлення волі на 12 років і конфіскація майна обвинуваченого.
Чи потрібен адвокат в разі крадіжки?
На це питання кожен адвокат відповість ствердно. Але не завжди на практиці підозрюваний або обвинувачений поспішають вдатися до кваліфікованої юридичної допомоги. Є особи, які вважають, що краще самостійно себе захищати і відстоювати інтереси в суді, але більшість розсудливих людей все-таки звертаються до адвоката. Детальніше про адвокатських послугах читайте за посиланням https://turii.com.ua/ru/service/advokat-po-ugolovnym-delam/.
Для чого потрібен адвокат по крадіжках? В першу чергу фахівець вивчить обставини кримінального правопорушення, ознайомитися з кримінальним провадженням і дасть правову оцінку. На підставі цього вже можна розробити лінію захисту, тактику поведінки, зібрати докази, знайти пом’якшувальні обставини, щоб домогтися призначення судом найбільш м’якого покарання.
В рамках захисту підозрюваного або обвинуваченого в кримінальному провадженні по крадіжці, адвокат:
- консультує;
- збирає необхідні матеріали;
- знайомитися з матеріалами кримінального провадження;
- може знайти процесуальні порушення, оскаржити дії слідчого;
- домогтися обрання м’якшою запобіжного заходу;
- намагається врегулювати всі питання з потерпілим щодо відшкодування шкоди;
- розробляє тактику захисту;
- представляє інтереси в суді;
- бере участь у всіх слідчих заходах;
- оскаржить судові рішення.
Важливо, при виборі адвоката враховувати його кваліфікацію, досвід роботи, відсоток виграних справ, а також відгуки інших клієнтів.
Джерело: https://turii.com.ua/ru/ugolovnaya-otvetstvennost-za-krazhu/
Comments are closed.