Соціум

Від Римської імперії до сьогодення, – як виник валютний ринок Форекс

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Потреба в обміні грошей виникла тоді, як вони почали з’являтися. А коли у людей виникла потреба, то з’явилися і ті, хто цю потребу задовольняє – міняйли.

Прототипом древньої міжнародної резервної валюти були срібні і золоті римські гроші, які приймалися не тільки в Римській імперії. Тепер археологи знаходять ці монети в Британії і навіть у Середній Азії.

У Середні віки виник і новий вид цінних паперів під назвою – переказний вексель. Він давав право своєму власникові, отримувати еквівалент сплаченої суми в місцевій валюті.

Поступово держави вводили свої грошові одиниці, і торгівля вимагала більш зручного і прозорого процесу обміну валют. На початку XIX століття виник «золотий стандарт», що став прообразом першої валютної системи. В якості основної валюти для цього стандарту був обраний британський фунт стерлінгів. Його вартість на той час була близько 8 г золота. Англійський банк давав кожному власнику гарантію на можливість обміну національної валюти у золото.

Країни, що приєдналися до «золотого стандарту», також встановили для своїх валют фіксований курс з прив’язкою до золота. Але в той час валютний ринок ще не сформувався остаточно. У валютних операціях не було головного компонента ринкової системи – формування цін на основі попиту і пропозиції.

Поступово світове співтовариство почало все частіше помічати недоліки в «золотому стандарті». Стрімке зростання економіки призвело до зростання і грошової маси. Але обсяги фізичного золота зростали не так швидко. Тому почав з’являтися дефіцит грошей і криза ліквідності. Після 1914 року Сполучене Королівство відмовилася від «золотого стандарту» і з цього моменту пальму першості серед валют взяв американський долар. Саме він з тих пір зайняв місце світової резервної валюти.

Пізніше неодноразово робилися спроби деякими країнами повернутися до системи «золотого стандарту», проте успіху вони не здобули. У 1944 році ряд держав підписали Бреттон-Вудську угоду, яка жорстко прив’язала країн-учасниць до долара США. Тут же була визначена і фіксована ціна тройської унції. Подібні рішення дозволили зробити курс обміну валют фіксованим, але Центральні банки при цьому наділялися повноваженнями по регулюванню курсу в певних умовах.

Для підтримки створеної системи почав функціонувати МБРР (Міжнародний Банк Реконструкції і Розвитку), а також МВФ (Міжнародний Валютний Фонд). Основні завдання останнього полягали в покритті дефіциту платіжного балансу.

Проіснувавши близько 30 років, Бреттон-Вудська система також зіткнулася з певними труднощами. Позначався дисбаланс в економіках країн, що підписали договір. З’явився дефіцит ліквідності.

У 1971 році відбулися серйозні зміни у США. Долар неодноразово девальвував у зв’язку з припиненням вільної конвертації за попереднім курсом. Через два роки провідні держави відмовилися від фіксованих курсів обміну валют, після чого вони почали формуватися на основі ринкових факторів. Саме завдяки новим принципам обміну і зміг утворитися міжнародний фінансовий ринок Форекс. У наш час він стрімко розвивається, як і superenalotto online, переймаючи багато позитивних моментів з ІТ індустрії. Якщо в кінці минулого століття торгівля велась переважно шляхом віддачі наказів по телефону, то в наші дні активно використовується мережа Інтернет, через яку працюють трейдери і брокери, та через яку можна без проблем прийняти участь в lotto online. Для спрощення валютно-обмінних операцій використовуються торгові термінали, де вже створений готовий інтерфейс під торгівлю та застосування необхідних інструментів прогнозування і аналітики.

Початківці також можуть скористатися сучасними рішеннями для навчання. Для них, наприклад, є можливість працювати з демо-рахунком, де немає ризику втратити свої гроші, зате процес купівлі та продажу валют повністю збігається з реальним рахунком.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.