Переможців конкурсу грантів визначили на зборах співзасновників громадського ресторану Urban Space 100.
А у понеділок, 28 січня, переможці презентували свої проекти.
Загалом з 17 проектів обрали сім фіналістів, які отримають фінансування,загалом – 169870 грн. Так, один з проектів, що отримає на реалізацію 20 тис грн, – це спільна ідея патрульної поліції Франківська та ГО «Центр економічного та соціального розвитку «Меркурій».
Начальниця відділу зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції Івано-Франківська Христина Максимчак розповідає, що патрульні взяли участь у конкурсі грантів, аби зменшити кількість ДТП у темну пору доби.
«Ми нагадуємо про дотримання правил дорожнього руху і про використання флікерів. Ми вже роздавали такі флікери школярам і велосипедистам. Також екіпажі роздавали флікери мешканцям, які були непомітними в темну пору доби», – говорить Христина Максимчак.
Маркіян Пюрик, представник медуніверситету та засновник ГО «Меркурій», додає, що вони зробили аналіз подібних акцій за кордоном.
«Ми помітили, що такі акції були точковими, тому вони були не доведеними до кінця, – говорить Пюрик. -Нам виділять 20 тис грн на світловідбиваючі браслети та друк пам’яток. Флікер – легенький, займає мало місця і його можна прикріпити на будь-яку частину тіла».
Додає, що перший грант з поширення світловідбиваючих елементів минулого року отримали від Теплого міста і вже співпрацювали з Велофорумом, вечірнім велопробігом, католицькою школою.
Роман Малиновський, засновник видавництва Цивілізація та головний редактор видавництва Вавилонська бібліотека, презентував створення візуальної платформи.
«Це буде он-лайн публікація, що дозволить поєднати візуальну складову, літературу та музику, – говорить Малиновський.- Натискання он-лайн клавіш відкриватиме посилання, музичний супровід чи пояснення. Такий досвід для Украіни буде абсолютно новим. Ми вирішили зупинитися на новелі Джакомо Джойс ірландського письменника Джеймса Джойса. До речі, перший його переклад вийшов саме у Франківську у 1995 році. Проект – некомерційний, основна його мета – показати можливості мультимедійних проектів».
Координатора Urban Space Radio Юлія Кушнір отримала фінансування на радіо марафон на тему грошей. Марафон триває чотири години. За цей час приходять на ефір різні експерти з цієї теми. Ведучі – психолог Анна Шийчук і редактор ресурсу platfor.ma Юрій Марченко.
“В темі гроші ми говоритимемо про те, як працювати з грошима в стосунках чи на роботі, що буде з грошима за 50 років, про криптовалюту та про ментальну бідність. На ефір можна буде телефонувати і ставити запитання. Ми будемо також вести стрім на наших сторінках у Facebook”.
Радіомарафону про гроші передували марафони про смерть та секс.
Рената Налисник, менеджерка з комунікацій розповідає, що визначення грантових переможців відбувається щокварталу. На розгляді було 17 проектів. З 10 найкращих обрали 7 переможців.
«Проекти мають різку суму. Їх профінансують з виручки Urban Space 100, адже 80% від виручки громадський ресторан передає на реалізацію проектів, – говорить Рената. – Співзасновники багато радяться і сперечаються, коли обирають переможців, і кожного разу це хвилююче».
У конкурсі грантів може взяти участь кожен. На підготовку дається три місяці. Проекти є різними. Аби перемоги, потрібно зняти добре відео про проект. А сама ідея має не лише робити щось корисне для міста, а й дати поштовх назовні, аби й інші міста брали прилад.
Також цього разу серед переможців – бізнес-мікро інкубатор у просторі ВДОМА, літня наукова школа «Перспективи в біомедицині з наголосом на імунотерапіі раку», «Навчання поза стінами» в рамках Новоі української школи» та шкільна баскетбольна ліга «Помаранчевий м’яч».
Comments are closed.