Соціум

Руслан Марцінків: “Соціальне підприємництво – одна з тих добрих справ, які робимо спільно з міжнародними організаціями”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську почало працювати перше соціальне ательє. Воно займається пошиттям і ремонтом одягу та речей для військовослужбовців, переселенців і малозабезпечених громадян. При цьому вже встигло виконати перше замовлення – виготовило 69 зимових спальників для наших вояків на передовій.

Соціальне ательє у Франківську

Наразі ательє має 10 професійних швейних машин. Їх придбали в рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Проєкт спільно фінансують Європейський Союз та уряд Німеччини, а реалізує компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» («Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)»).

Читайте: Прийом у мера знову доступний франківцям. Марцінків каже, так йому працювати легше

Проєкт під однойменною назвою «Соціальне ательє» втілює в життя ГО «Громадський центр «Еталон» за підтримки компанії «GIZ». Це відповідає меморандуму про партнерство і співробітництво ГЦ «Еталон» з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради та «Програмі підтримки малого підприємництва в м. Івано-Франківську», у виконанні заходів якої бере участь ця громадська організація.

Пошиті для фронтовиків спальні мішки виготовлені зі спеціальних ковдр, тому вироби відповідають усім технічним нормам. Невдовзі ательє пошиє кілька десятків комплектів постільної білизни для Центру компактного перебування ВПО. Для цього вже закупили тисячу метрів тканини.

Читайте: За опалювальний сезон Франківськ має зекономити 10% газу – Марцінків

Увесь прибуток, який ми отримуватимемо, буде спрямовано на соціальні проєкти, які реалізує наша організація, — зазначила голова правління ГЦ «Еталон»  Леся Аронець. — Крім надання послуг ремонту й пошиття одягу, ми проводитимемо і навчання кравецьких справ для бажаючих».

На своєму рахунку ГЦ «Еталон» має вже більше 40 реалізованих проєктів, з яких три чверті — міжнародні. Його експерти в рамках програми «EU4Business конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» долучалися з травня по липень до створення більш сприятливих умов розвитку бізнес-середовища в міській громаді.

В рамках цієї ініціативи за підтримки Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради ГЦ «Еталон» й отримав 10 промислових швейних машинок і відкрив свій новий структурний підрозділ, започатковувавши на його базі соціальне підприємництво.

Головне завдання цього напрямку роботи – залучити до кравецької справи жінок, які опинились у складних життєвих ситуаціях. Крім того – від отриманого прибутку організовувати проведення навчальних інтерактивних курсів «Крою та шиття» для жінок і дівчат з числа ВПО, а найбільш вмотивованих працевлаштовувати на базі своєї швейної майстерні.

Соціальне підприємництво — це дуже добра справа, особливо в сьогоднішніх умовах, коли треба підтримувати військових та внутрішньо переселених осіб. І це одна із тих добрих справ, які ми робимо спільно з міжнародними організаціями, — зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Автор: Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.