Люди

За опалювальний сезон Франківськ має зекономити 10% газу – Марцінків

Google+PinterestLinkedInTumblr

Івано-Франківськ готується до холодів. Тож сьогодні, 4 жовтня на оперативній нараді в міського голови обговорювали, як комунальні підприємства готуються зустріти новий опалювальний сезон.

Підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» провело ремонти на 19 котельнях та 14 теплових пунктах, пише Репортер з посиланням на сторінку міського голови.

«Уже відбулися пробні пуски та гідравлічні випробування тепломереж. На даний час всі об’єкти обстежені комісією за участі інспектора Управління Держенергонагляду та оформлено акти готовності всіх 19 котелень та 14 ЦТП. Під час робіт виявляються пориви на мережах, які в основному виникають через знос мереж. Їх ліквідовують, після чого проводять гідравлічні випробування», – розповів директор ДМВ «Івано-Франківськтеплоенерго» Володимир Фалдина.

Станом на сьогодні підприємство провело випробування 100% теплових мереж, а це 85 кілометрів Також повели випробовування внутрішньобудинкових систем. Та за словами Володимира Фалдини понад 70% заяв надходять від мешканців будинків, які обслуговуються від котельні на вул. Індустріальній.

Також підприємство заготовило дрова та деревну тріску для 8 котелень, які працюють на альтернативних видах палива. І створили запас матеріальних засобів: труб, запчастин до котлів, запірної арматури й комплектуючих.

Котельня на Індустріальній також пройшла випробовування. Спеціалісти провели підготовчі роботи та проводять пробні пуски.

«Всі котельні мають акти готовності. Цього року проведено значні роботи по заміні тепломереж, які знаходились в край критичному стані. Станом на сьогодні вони готові до експлуатації. Під час підготовки до опалювального сезону було 50 порив, на сьогодні понад 40 ліквідовані та решта в роботі» – відмітив в. о. директора ТОВ «Івано-Франківськтеплоенерго» Володимир Громко.

Заступник директора Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Геннадій Пономаренко каже, що серед 2600 багатоквартирних будинків 624 на централізованому опаленні.

«Приблизно третина від житлового фонду йде від котельні на вул. Індустріальній. За цей рік від централізованого опалення повністю відключилися 26 багатоквартирних будинків. Та ще можуть відключитись від ЦО 48 нежитлових приміщень», – каже Геннадій Пономаренко. Щодо стану готовності по багатоквартирних будинках роботи продовжують. І картина змінюється щодня.

Однак попри зусилля комунальних служб для зігріву міста, уже й активізувалися злодії. У місті зафіксували крадіжки арматури в 6 будинках.

«Одна з них на вулиці Довженка, де великий будинок на декілька під’їздів. Тут уже ми відновили. Решта 5 адрес в роботі. Загалом, готуючись до опалювального сезону, закупили труби та необхідну арматуру», – каже директор КП “Комфортний дім” Василь Скиданчук.

А ще підприємство збільшило кількість працівників електрозварювальників Тож на сьогодні бригади укомплектовані і забезпечені матеріалом.

«Хочу звернутися до мешканців: за цей сезон ми маємо зекономити 10% газу, а це понад 4 млн кубів газу. Тому прошу ущільнити будинки, закрити горища, утеплити помешкання, вікна, де потрібно завісити їх плівкою або просто забити. Також звертаю увагу, що управляючі компанії мать мати на залишку труби, запірну арматуру. Також потрібні газоелектрозварювальники.

Опалювальний сезон у місті розпочнеться вчасно, якщо не буде додаткових розпоряджень уряду про відтермінування,  відмітив заступник міського голови, директор Департаменту по взаємодії з ЗСУ, Національною гвардією України, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями Руслан Гайда.

Тож газ буде, котельні запрацюють. Можливі проблеми з внутрішньобудинковими мережами, тому що вони старі й зношені.

Маємо розуміти, що ці проблеми виникатимуть. Для того, щоб їх було менше, ми виділили додаткові кошти нашим управителям, щоб підготували мережі. Але стара система це як стара машина… В роботі котелень, коли запуститься опалення, виникатимуть певні проблеми, особливо у житлових будинках. Тож зараз ми готуємося, щоб швидко їх усувати, сформовані аварійні бригади. Якщо все буде гаразд, без ударів ворога, то маємо нормально увійти в опалювальний сезон, – підсумував Руслан Марцінків.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.