Соціум

Руслан Марцінків: Маємо справді унікальний фестиваль, який єднає в коляді українців і світ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Хоч в Україні не стихають кацапські ракети й гармати, однак навіть велика війна не змогла скасувати дуже важливе для християн Різдво Христове. Івано-Франківськ знову поринув у містерію цього величного свята. Найважливішим серед різдвяних заходів у місті, мабуть, все-таки є Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Від неділі, 8 січня, він відбувається у монастирі Царя Христа отців василіян вже вчотирнадцяте – за участі понад 50 колективів з України, інших країн і навіть континентів. Адже онлайн до фестивалю долучаться колядники з Польщі, Австрії, Італії, Канади й США.

Коляда на Майзлях Руслан Марцінків новини Івано-Франківська

Щоправда, організатори фестивалю — Івано-Франківська митрополія УГКЦ і виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради спочатку мали сумніви стосовно доречности його проведення в умовах воєнної небезпеки, а потім — і щодо його тривалости.

Читайте: Руслан Марцінків привітав франківців з Різдвом і Новим роком

У кризових ситуаціях є два виходи. Перший – сховатися (ковід, війна, небезпека), а правильний вихід творчий: те, що ти робив, вмій пристосувати. Коляда – це вираження нашої віри через колядки, — впевнений голова оргкомітету фестивалю, ігумен монастирів отців василіян отець Артемій Новіцький.

Як з’ясувалося, на випадок тривоги задля безпеки є можливість для учасників і слухачів перейти в укриття. Тож переміг інший резон, який Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків сформулював так:

Направду, дуже тяжко було вирішити, робити у цей час фестиваль чи ні. Але коляда — це молитва. А молитва творить дива.

Читайте Руслан Марцінків: Наше місто крок за кроком прямує до сучасної охорони здоров’я

Урочисте відкриття «Коляди на Майзлях» розпочалося в храмі Царя Христа з Божественної Літургії. Її відслужив архієпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин разом з отцями чину святого Василія Великого та запрошеним духовенством. Франківців і гостей фестивалю привітав Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Ми горді з того, що в Івано-Франківську маємо справді унікальний фестиваль, який єднає в коляді українців і світ уже півтора десятиліття, — зазначив Руслан Марцінків.

Перша фестивальна коляда 2023 року прозвучала у виконанні парафіяльного хору.

Першого дня також виступили молодіжний гурт колядників  Долинського будинку культури, вокального гурту «ЯМаріуполь», Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». Їхні виступи дивилася велика кількість вірян, гостей міста та представників влади, а також ті, хто єднався в коляді завдяки трансляції на ОТБ «Галичина» і на Facebook-сторінці фестивалю.

Кожен наступний день «Коляди на Майзлях» був наповнений обрядовими різдвяними піснями у виконанні різних колективів у різних інтерпретаціях і мовах. Цього року фестиваль триватиме до 14 січня й завершиться гала-концертом за участю духового оркестру Національної гвардії.

В Івано-Франківську цими днями відбулося й чимало інших різдвяних заходів. У день Надвечір’я Різдва Христового, 6 січня, вже вдруге з ініціативи Служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради спільно з Івано-Франківською архієпархією УГКЦ запросили до Католицького ліцею св. Василія Великого на спільну святкову вечерю із архієпископом і митрополитом Івано-Франківським владикою Володимиром Війтишиним і міським головою Русланом Марцінківим понад три десятки дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у Центрі соціально-психологічної реабілітації та у Містечку Милосердя Святого Миколая. На дітей чекала справжня різдвяна вечеря із 12 страв і невеликі подарунки.

Читайте Руслан Марцінків: Нині кожна третя дитина у школі чи садку харчується за рахунок міського бюджету

Це добра традиція, започаткована торік. Вона має показати, що всі дітки сьогодні є під опікою церкви і міста. Ми хочемо дати їм хоча би трошки тепла в цей передріздвяний час, — каже Руслан Марцінків.

У середмісті Івано-Франківська в неділю працівники локомотиворемонтного заводу та приватні підприємці зварили дві тонни куті. На її приготування використано 2000 літрів пшениці, 20 літрів меду і 60 кг горіхів, і пригостили нею всіх охочих. Це було загалом близько 4 тисяч порцій.

Там же, на Вічевому майдані, колядували творчі колективи й виконавці Центру культури і мистецтв Івано-Франківської міської територіальної громади — із сіл Крихівці й Угорники, муніципальна капела бандуристів та інші. Різдвяні дійства відбулися також у соборі Покрови Пресвятої Богородиці в Івано-Франківську за участю колядників із села Камінне, а також у Колодіївці, Крихівцях, Микитинцях, Тисменичанах зусиллями місцевих колективів і виконавців.

 Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте Руслан Марцінків: “Підприємці повинні підставити плече та разом із владою рятувати людей”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.