Соціум

Руслан Марцінків: Діти тих, хто подасть довідку про участь у боях, зможуть безкоштовно харчуватися в закладах освіти

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цієї осени міська влада Івано-Франківська прийняла ряд соціально важливих рішень на підтримку призваних до лав ЗСУ з 24 лютого. Зокрема для тих мешканців міської громади, які воюють, але досі не мають статусу учасника бойових дій, та їхніх родин. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Репортер.

Руслан Марцінків харчування для дітей військових

Як відомо, держава наразі не врегулювала питання пільг для таких військових. Тож Івано-Франківська міська рада першою в Україні взялася усунути несправедливість. Зокрема, матеріяльно підтримала родини військовослужбовців без статусу УБД, які нині на передовій відстоюють незалежність України. Нині в міській громаді вже діє механізм надання таким фронтовикам одноразової допомоги в розмірі 3000 грн на оплату житлово-комунальних послуг.

Читайте Руслан Марцінків: Завдяки генератору вдасться знезаражувати воду, яку можна буде споживати

А недавно до числа пільгових категорій увійшли й діти військовослужбовців, які не мають посвідчення УБД, але перебувають безпосередньо у зоні бойових дій. Дошкільнята і школярі цієї пільгової категорії харчуються у своїх закладах освіти безкоштовно.

«За кілька останніх тижнів ми отримали дуже багато заяв: у дитячих садках – понад 300 і школах – понад 1000», — повідомила директорка департаменту освіти Івано-Франківської МТГ Вікторія Дротянко. Зважаючи на кількість заяв, каже Дротянко, така ініціатива міської влади є соціально вмотивованою.

Однак заклади освіти мають і певні проблеми з довідками від військовослужбовців про те, що ті є учасниками бойових дій. Скажімо, в одному ліцеї №23 імені Романа Гурика, як повідомив його директор Микола Василик, на кінець минулого тижня 50 поданих довідок не відповідали нормативам міської влади. Усе через те, що в них не було вказано, що батько є безпосередньо учасником бойових дій. А от правильно оформлених довідок було лише 26.

Читайте Руслан Марцінків: Наступного року перейдемо до вирощення зернових

Довідки про те, що мати чи батько перебувають на військовій службі, недостатньо, — пояснює міський голова Руслан Марцінків. — Адже вони можуть нести службу як у нашій тиловій області, так і в сусідніх, де немає бойових дій. Довідка має вказувати на те, що людина служить в ЗСУ і бере участь безпосередньо в бойових діях. Отож діти тих, хто подасть довідку про участь у боях, зможуть безкоштовно харчуватися в дитячому садку, школі та закладах професійно-технічної освіти. Окрім того, за цією ж довідкою можна також отримати одноразову допомогу 3 тисячі гривень на оплату житлово-комунальних послуг. Ми надіємось, що вже незабаром держава врегулює це питання, і діти військовослужбовців отримають такі самі пільги.

У департаменті освіти зазначають, що термін подання заяв і підтверджувальних документів на пільгове харчування – до кінця листопада.

Читайте Руслан Марцінків: Поки держава не врегулювала пільги для військових без статусу УБД, ми вирішуємо це на місцевому рівні

Нагадаємо, в Івано-Франківську ще з минулого року діє соціальна підтримка учасників російсько-української війни та членів їхніх сімей. Згідно з Міською програмою соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на 2021-2025 роки, 62 членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України та двом членам зниклих безвісти з бюджету громади було виділено одноразові матеріальні допомоги на загальну суму 5,8 млн грн.

З міського бюджету також щомісячно здійснюють виплати матеріяльних допомог 110 родинам загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та добровольців у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Одноразові виплати у розмірі 10 000 грн виділено 65 військовос­лужбовцям, які отримали поранен­ня (контузію, каліцтво) під час оборони України.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.