Соціум

Руслан Марцінків: Наступного року перейдемо до вирощення зернових

Google+PinterestLinkedInTumblr

Івано-Франківська міська територіяльна громада вперше жнивує. Осінні жнива вона розпочала з 20-гектарного поля в Тисменичанах, на якому комбайном обмолотили сою. В.о. директора КП «Франківськ АГРО» Дмитро Сергенюк сподівається на непоганий врожай цієї культури. «Соя в нас без ГМО, досить непоганий сорт підібрали. Високобілковий. Попередні аналізи хороші», — сказав він.

Руслан Марцінків: Наступного року перейдемо до вирощення зернових

Після Тисменичан жнивуватимуть на полях у Добровлянах і Радчі. Цього року КП «Франківськ АГРО» збирає врожай сої на площі 68 гектарів і вже має домовленості на його реалізацію. Отриманий прибуток від вирощення сої поліпшить економічні можливості підприємства під час наступного сільськогосподарського сезону.

Отож маємо перші результати реалізації аграрних задумів керівництва міської громади. Воно у 2020 році, після трансформацій внаслідок адміністративно-територіяльної  реформи, зразу ж взялося за вивчення сільськогосподарського потенціалу приєднаних до міста сіл із метою пожвавлення в них сільськогосподарського виробництва. Утвореному торік комунальному підприємству «Франківськ АГРО» на початок було передано 68 га невикористовуваних, переважно зарослих чагарниками земель поза межами населених пунктів, а ще майже 70 га землі здано в оренду на один рік фермерським господарствам.

Читайте Руслан Марцінків: Поки держава не врегулювала пільги для військових без статусу УБД, ми вирішуємо це на місцевому рівні

«Франківськ АГРО» за рекомендацією агрономів засіяло очищені поля соєю, адже ця сільськогосподарська культура є однією найбільш сприятливих для подальшого використання відновлених земель під посіви зернових культур. Наступного року освоєні землі в Тисменичанах, Добровлянах, Радчі й Камінній планують засіяти вже зерновими.

Так званий земельний банк міської громади зросте ще приблизно на 150 гектарів і мав би сягнути майже 300 гектарів. А КП «Франківськ АГРО» вже оброблятиме не менше 200 гектарів землі.

Цього року в тих же Тисменичанах уже розчистили ще 10 гектарів занедбаних полів і далі продовжують цю роботу.

А тим часом Івано-Франківська міська рада посилює аграрну політику в міській територіяльній громаді. В ухваленій 9 вересня цього року на її 29-й сесії Програмі розвитку сільського господарства Івано-Франківської міської територіальної громади на 2022-2025 роки закладено організаційно-економічні умови для розвитку її аграрного сектора і самозабезпечення громади харчовими продуктами.

Читайте Руслан Марцінків: “Наше місто було і є надійною твердинею незалежности України”

Підтримка розвитку овочівництва, садівництва, ягідництва та тваринництва в МТГ відтепер має і фінансове підгрунтя. Воно призначене передусім для фермерських та сімейних фермерських господарств, власників особистих селянських господарств, які працюють в аграрній галузі. Зокрема, в Програмі розвитку сільського господарства передбачено часткове відшкодування їм із бюджету громади до 50%, але не більше 100 тис. грн, вартости придбаної в племгосподарствах великої рогатої худоби; до 50%, але не більше 200 тис. грн, якщо в користуванні є до 20 га землі, вартости сертифікованого садівного матеріалу плодово-ягідних культур; до 50% витрат на проведення досліджень у випадках отруєння бджіл; до 50% витрат, але не більше 300 тис. грн, за встановлення краплинного зрошення для плодово-ягідних культур після завершення монтажних робіт; до 30% витрат, але не більше 500 тис. грн, вартости спорудження модульних теплиць.

Посівна 2022 року видалась нелегкою, — наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Використовували під виробництво землі, які не були в обробітку. Тому довелось багато попрацювати, щоб привести поля до ладу і засіяти. Наших аграріїв не злякав ні дефіцит пального, ні перебої з поставкою насіння і добрив. КП «Франківськ АГРО» добре потрудились, і нині бачимо, що з того є толк. В умовах війни дуже важливо залучити у виробництво максимальні площі землі, аби жоден клаптик в громаді не пустував, і вирощувати на них врожаї. Сподіваюсь, що наступного року вже перейдемо до вирощення зернових.

Автор: Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.