Соціум

Руслан Марцінків: Поки держава не врегулювала пільги для військових без статусу УБД, ми вирішуємо це на місцевому рівні

Google+PinterestLinkedInTumblr

Минулого тижня виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про одноразову допомогу в розмірі 3000 грн бійцям, котрі призвані з 24 лютого, беруть участь у бойових діях, не мають статусу учасника бойових дій (УБД) і пільг на оплату ЖКГ. Нова пільга для військових буде одноразовою. Вона має спрямовуватися виключно на оплату житлово-комунальних послуг. Така соціальна ініціатива в Україні запроваджується вперше. 

Марцінків пільги для військових без УБД

Зокрема її передбачено для бійців з Івано-Франківської громади. Також – для бійців з числа ВПО, які мають відповідну довідку згідно з постановою КМУ №269 або довідку ВПО, видану Івано-Франківською МТГ з 01.03.2022 року.

Подати заяву на виплату можуть самі воїни або їхні рідні з 24 жовтня у всіх ЦНАПах Івано-Франківської громади.

До заяви необхідно додати копію паспорта особи, яка бере безпосередню участь у бойових діях; копію його реєстраційного номера картки платника податків особи; копію документа про безпосередню участь у бойових діях, видану військовою частиною Міноборони, МВС, Нацполіцією, Нацгвардією та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами; реквізити рахунку з банку воїна.

Ця послуга доступна і в форматі онлайн.

Поки держава ще не врегулювала питання з пільгами для цієї категорії захисників України, на місцевому рівні ми вирішуємо це питання таким чином. Вважаю, що це буде справедливо. Вдячний депутатському корпусові, який підтримав цю ініціативу, — зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Читайте: Марцінків розповів, що буде з опаленням, якщо не буде світла

Двома тижнями раніше в Івано-Франківську втілили ще одну ініціативу до Дня українських захисників. Міська влада здійснила грошові виплати для певних пільгових категорій населення, загалом 905 мешканцям територіальної громади. . Зокрема по 1000 грн отримали 293 учасники АТО/ООС з інвалідністю внаслідок війни, 56 родин загиблих учасників АТО/ООС та 85 родин загиблих у нинішній російсько-українській війні.

Для цих потреб з міського бюджету було виділено майже 700 тисяч грн.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну міська влада посилила соціальну підтримку військових – учасників російсько-української війни та членів їхніх сімей. Згідно з Міською програмою соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на 2021-2025 роки, яку прийнято в грудні минулого року, 62 членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України та двом членам зниклих безвісти з бюджету Івано-Франківської МТГ виділено одноразові матеріальні допомоги на загальну суму 5,8 млн грн.

Читайте: Франківцям не підвищуватимуть тариф на квартплату – Марцінків

З міського бюджету також щомісячно здійснюють виплати матеріяльних допомог 110 родинам загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та добровольців у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Одноразові виплати у розмірі 10 000 грн виділено 65 військовос­лужбовцям, які отримали поранен­ня (контузію, каліцтво) під час оборони України.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.